Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, czy jest tu ktoś, kto chciałby opisać trochę specyfikę tej specjalizacji? :)

Czy jest ciężka, na czym głównie polega? Bo moje wyobrażenia prawdopodobnie rozmijają się z rzeczywistością dość znacząco :D

Zmarszczka, praca w szpitalu to taka trochę interna. 80% to udary tak na oko, niektóre idą do trombolizy, inne nie. Potem rehabilitacja, logopeda, psycholog, badania kardiologiczne, aspiryna i statyna. Taki standard. Zdarzają się też rwy, bóle kręgosłupa, bóle głowy w tym migreny itp. Wtedy trzaskasz MR danej okolicy ciała. Jak dyżurujesz na SOR to czasem jakiegoś guza w głowie zdiagnozujesz albo krwawienie śródczaszkowe. 

• Like 1

Dzięki! Wiadomo, każda specjalizacja ma taką swoją rutynę, standard. A w porównaniu do innych w Twojej ocenie to jest w jakiś sposób cięższa/mniej lub bardziej stresująca, warta rozważenia? Jak wygląda praca w poradni(najczęściej padaczki/bóle?) ?

Wiesz, z mojej strony to trochę "nie znam się, to się wypowiem", bo nie jestem neurologiem ;) IMO specka dość ciężka, dużo ciężkich stanów, często choroby, które fajnie się diagnozuje, ale beznadziejnie leczy (albo wcale). Mimo to jeśli ktoś to czuje, to pewnie warto, jak się neurolog przedrze przez te wszystkie udary i zawroty, to może się czasem w doktora Hałsa pobawić. Ci, których spotykałam w pracy byli zadowoleni z wyboru.

• Like 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.