Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka:-)

Obecnie jestem na 1 roku specjalizacji z interny. Życie tak się układa że za około 4-6 miesięcy chciałabym się znaleść na Gibraltarze, a więc chcę pojechać na staż zagraniczny w ramach szkolenia specjalizacyjnego. W tej chwili rozważam jak właśnie sam Gibraltar (czyli Anglia) lub przylegające okolice Hiszpanii. Do Anglii potrzebowałabym wizę (bo nie jestem obywatelką UE), do Hiszpanii potrzebowałabym hiszpańskiego. Kompletnie nie wiem z czego mam rozpocząć. Być może ktoś tu ma jakieś doświadczenie w tym pytaniu, będzie taki uprzejmy i opowie o tym wszystkim. Pozdrawiam serdecznie.:-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć :)

najważniejsze jest byś wybrała sobie miejsce i porozumiała się z tą instytucją/doktorem czy możesz przyjechać. Czasem wystarczy znaleźć maila i napisać proste pytanie o możliwość przyjazdu z jakąś motywacją :) Potem w zależności od miejsca zapewne różne kwestie formalne.

Ja w trakcie rezydentury wyjechałem na 2 miesiące - niestety wyjazd był bezpłatny (nie dostawałem rezydentury) i póki co o tyle przedłuży mi się rezydentura, ale mogę napisać podanie o zaliczenie (staż tematycznie zgodny) i będzie zaliczony najprawdopodobniej - jeszcze mam to przed sobą.

Serdecznie pozdrawiam,

MP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi