Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Jestem zainteresowana wyjazdem do Norwegii celem rozpoczęcia tam specjalizacji lekarskiej. Czy mogę liczyć na kogoś, kto byłby w stanie odpowiedzieć na kilka moich pytań?  Jeśli osoby niezalogowane, nie mogące pisać postów, chciałyby się ze mną skontaktować to podaje email: pralinka1992@gmail.com

Pozdrawiam

podbijam temat, czy jest ktoś na forum kto sam zaczął procedurę  z SAK i "przystosował" polski dyplom do norweskich wymagań, robi tam specjalizację/staż/bądź juz pracuje? próbowałam doczytac sie na stronie SAK (uczę się norska), ale nie wszystko zrozumiałam. help! :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Moriarty
      Cześć!
      Jestem w trakcie I roku specjalizacji z radiologii i chcę dowiedzieć się, jakie mam możliwości dostania się na staż zagraniczny w Niemczech, najlepiej dwumiesięczny. W planach mam emigrację, ale mam na to jeszcze nieco czasu (względy personalne) i pomyślałem, że wykorzystam go w taki sposób, żeby poczuć się pewniej przed prawdziwym wyjazdem + pozycja w cv 😜
      Ktoś ma doświadczenie w tej dziedzinie? Jak się do tego zabrać? Wiem, że istnieje Hospitation, ale to raczej funkcjonuje jako okres próbny przed zatrudnieniem, a nie staż? Istnieje też Gastarzt, ale mam informację, że to też nie jest do końca to, o co mi może chodzić, bo to też pewien rodzaj zatrudnienia. Mnie chodzi o podglądanie pracy, zabiegów inwazyjnych, obycie się z żywym językiem i systemem. 
      Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc! 

• By dr Mateusz Palczewski
      Bierzesz do rąk dziecko, które przed chwilą się urodziło, badasz je... co dalej? Rezydentów i specjalistów neonatologii bardzo prosimy o wszystkie informacje o specjalizacji

• By zmarszczka
      Czy są tutaj jacyś rezydenci geriatrii którzy mogli by przybliżyć nieco tę specjalizację? 
      Jakie są wady i zalety? Czy w Polsce w ogóle jest sens iść w geriatrię skoro oddziałów geriatrycznych jest jak kot napłakał? 
    • By lynx
      Cześć wszystkim:
      Ze względu na moje zainteresowania od dłuższego czasu chciałem pójść na studia na kierunek lekarski, jednak uświadomiłem sobie, że przed podjęciem decyzji (trzeba jeszcze dobrze napisać maturę oczywiście ) warto byłoby się też dowiedzieć jak wyglądają zarobki w tej branży. Niestety, nigdzie nie mogę znaleźć żadnych rzetelnych informacji, a jedynie ogólnikowe stwierdzenia. W związku z tym mam wielką prośbę do kogoś "w temacie", by odpowiedział mi na te pytania:
      1. Ile naprawdę może zarabiać rezydent? Wiem, że to zależy, ale biorąc jakąś rozsądną liczbę dyżurów czy innych prac + podstawa, to o jakich kwotach można myśleć?
      2. Jak wygląda możliwość pracy w szeroko rozumianym przemyśle farmaceutycznym (badania kliniczne, firmy) na studiach i po nich? Czy jest taka możliwość jak na np: studiach ekonomicznych, by w czasie studiów mieć tam praktyki, a podczas robienia specjalizacji dorabiać sobie w jakiś sposób tam pracując?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi

• By Andy
      Witam,

Patrzac po wpisach na tym forum mam troche odwrotne pytanie: Jak wrocic do Polski? 
      Mieszkam w UK od dluzszego czasu, koncze medycyne na UCL w Londynie i perpektywicznie chcialbym wrocic do Polski. 
      Tutaj sprawa wyglada tak: 2 lata foundation training po studiach (co daje pelna GMC licence). Nastepnie mozna sie dostac na program specjalistyczny (nie pociaga mnie chirurgia, anastezjologia czy General Practice) ktory wyglada tak: 3-4 lata core medical training (dajacy = dyplom z interny) po czym 4 lata nadbudowka czyli core specialty training - w ten sposob w 9-10 lat po studiach zostaje sie Reumatologiem, Dermatologiem, Endokrynologiem etc etc. 
      Czy moglby mi ktos objasnic jak taki trening by wygladal w Polsce? Pod wzgledem czasu, trudnosci, organizacji, wymagan, placy, perspektyw etc.
      Czy jest ktos kto byl w podobnej pozycji - wracajac do Polski po studiach? 
      Czy moze warto zrobic troche w UK troche w Polsce? - jak tak to jakim formacie?
      Jaka jest wasza ogolna rekomendacja?
      Tak jak powiedzialem, bardzo malo sie orjentuje co do sytuacji i struktury trenowania lekarzy w Polsce, wiec kazda opinia jest dla mnie cenna.

Pozdrawiam,
      Andrzej 

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.