Skocz do zawartości

Zadowolenie z życia ?


Profesorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 years later...
  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak słyszę o kolegach katorżnikach i samobójcach to się tak zastanawiam. Chyba nasza dziedzina szczególnie uwypukla negatywne cechy ludzkich charakterów tj. przerost ambicji, skłonność do rywalizacji, egoizm, pazerność, oportunizm, falszywosc. 

Ja że swojego życia jestem bardzo zadowolony. Wolę żyć spokojnie i być szczęśliwym teraz niż mieć milion na koncie w wieku czterdziestu lat i czekać na pierwszy zawał ;D

Da się, ale warto powalczyć o dobre miejsce do życia i pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm zależy od oczekiwań. Jak ktoś chce mieć dużo pieniążków to dużo pracuje, jest przemęczony, wkurzony i niedouczony.

Ew. są szczęściarze którzy po wielu latach nabyli pewne rzadkie umiejętności i zarabiają sobie godne pieniążki robiąc non-stop jedną rzecz (np echo serca albo jeden rodzaj rzadko spotykanego zabiegu) po kilka godzin w tygodniu. I tacy mają klawe życie.

Większość zapierdziela na kredyty po 300-400h w miesiącu w tym bajzlu organizacyjno-prawnym i skraca sobie życie.

Zawsze jest coś za coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o tym iz chęć posiadania jest przyczyną nadludzkiego wysiłku.

Mam wtedy odczucie że żyje w jakimś innym świecie bo z mojej perspektywy na zyciowe minimum lekarz w Polsce musi pracować bardzo dużo.

Skoro 200h  nie zapewnia nawet podstaw lub bilansuje się z nimi na styk to cóż dopiero jakiś "komfort"( bo czy komfortowym życiem mozna nazwać bycie zatyranym jak zwierze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli praca lekarza bez "nadludzkiego wysiłku" nie zapewnia podstawowych potrzeb życiowych, to co zapewnia praca wielu Polaków, którzy za cały etat ciężkiej pracy dostają tyle, co lekarz stażysta za klepanie wypisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediana wynosi blisko 3330 brutto, a od stycznia pensja minimalna to 2000zł. a dyskonty oferują podobne do rezydenckich stawki wiec rzesze polaków za pensje stażysty ?

W jakim my żyjemy upodleniu by pensje nasze rozpatrywać w okolicach minimum egzystencjalnego :(

3170 to zarobki w dolnej połowie społeczeństwa, a koszty życia są u nas jednak wyższe (obowiązkowe kursy, kursy dodatkowe, literatura).

Lublin nie jest wielką metropolią a wynajem mieszkania poniżej 2000 graniczy z cudem, toż to prawie 1 podstawowa pensja rezydenta.

Od techników przez kierowców, sprzedawców, pracowników biurowy, inżynierów aż do finansistów nie znam żadnego zawodu o podobnym poziomie zapotrzebowania na usługi o tak krytycznie niskiej stopie życia (z uwzględnieniem warunków pracy i kosztów utrzymania się na rynku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2016 at 22:14, hypersonic napisał:

W jakim my żyjemy upodleniu by pensje nasze rozpatrywać w okolicach minimum egzystencjalnego :(

To Ty zacząłeś pisać o minimum życiowym, więc nie ja tu jestem upodlona. 

Jasne, że praca lekarza w wielu przypadkach jest ciężka (nie we wszystkich, bo widzę, jak pracują specjaliści zabiegowcy z mojego szpitala...) ;) Ale pisanie, że przeciętny lekarz żyje na krytycznie niskiej stopie życia tylko tworzy nam wrogów w społeczeństwie, które widzi głównie lekarzy w prywatnych gabinetach z zarobkami, o jakich luzie mogą marzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie specjaliści z kilkudziesięcioletnim stażem zarabiają tyle co rezydenci.

Prywatne gabinety raczej rzadko mają młodzi ludzie a to przecież na wiek 2x-3x przypada początek rodzicielstwa, a jak założyć rodzinę zarabiając gorzej niż w np. w markecie ? (Nominalnie lepiej ale po odjęciu kosztów edukacji gorzej).

Są specjalności nie posiadające w programie dyżurów i jak wtedy przeżyć kiedy 85% pensji idzie na sam czynsz ?

Ilość pracy i wysiłku vs wynagrodzenie poniżej średniej wg mnie inaczej niż upodlenie nazwać tego nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.