Skocz do zawartości

Zadowolenie z życia ?


Profesorek

Rekomendowane odpowiedzi

luciad- Taka pseudomedycyna jest nieetyczna i może prowadzić nie tylko do utracenia prawa wykonywania zawodu ale również konsekwencji karnych.

Mam kolegę automatyka, praca w fajnym biurowcu, miło urządzony pokój "relaksacyjny" z konsolą do gier, regularne wyjazdy motywacyjne typu strzelnica, ścianka wspinaczkowa itd W edukacje i rozwój intelektualny włożył sporo a teraz odcina kupony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Więc jak widzicie, już chyba potencjalny prawnik, notariusz, komornik ma lepiej niż przyszły lekarz. Oczywiście praca lekarza jest moim zdaniem znacznie cięższa, wymagająca, często i przykra (otaczanie się w ludzkim nieszczęściu, częste "wyroki życiowe" w postaci nowotworu i nie tylko).. 

Obydwa zawody moim zdaniem są pewne, osoba z głową na karku i ambicją, zarówno po prawie jak i medycynie z pewnością sobie poradzi w życiu i dorobi się niezłej kasy. Natomiast z pewnością lepszym wyjściem dla wielu młodych osób, które interesują się inżynierią, informatyką jest pójście w stronę IT. Zarobki lepsze dla młodych, bo można nieźle wyciągać z opowiadań znajomych absolwentów szkół politechnicznych, ale to jest praca do pewnego momentu. Po jakimś czasie osiągamy pewien stopień, że trudno się bardziej rozwinąć. Można być bardziej wydajnym, pracowitym, pisać 2x więcej stron kodu dziennie, no ale wciąż będzie to, to samo co miliony innych programistów. 

 

Więc myśląc przyszłościowo na pewno lekarz, prawnik; programista, automatyk z pewnością to rentowne kierunki, ale moim zdaniem do pewnego momentu. Dodatkowo z pewnością nie zapewniają takiej stabilizacji, jakby chociaż prawnik z 20 letnim doświadczeniem czy lekarz który odbył już setki operacji. Tutaj albo jest się w grze, albo się wypada z gry. Taki też wyścig szczurów, tylko, że w całym życiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 years later...

Ja jestem zadowolony z życia i najlepiej do tego czuję się w moim ogrodzie gdzie tak naprawdę uwielbiam spędzać czas. Jakiś czas temu natrafiłem na bardzo fajny wpis http://www.radosnydom.pl/sprawdzona-ochrona-antyprzymrozkowa/ gdzie dokładnie opisano to jaka jest sprawdzona ochrona antyprzymrozkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Jeśli jeszcze chodzi o sam biznes to ja jestem zdania, że również fajnym rozwiązaniem może być zakup gotowej spółki. Nawet jakiś czas temu udało mi się o tym przeczytać na stronie http://www.linuxindex.pl/zakup-gotowej-spolki-jak-przebiega/ i uważam, ze jak najbardziej taka wiedza może być dla każdego z nas bardzo przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.