Skocz do zawartości

Zarobki na specjalizacji: dermatologia, chirurgia plastyczna i estetyczna


maciekk21

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Nie ukrywam, że kocham wszystko co związane z laserami, igłami, skalpelami - to mnie najbardziej kręci w medycynie. Zarobki w tym segmencie medycyny też są duże. Pytanie co wybrać, aby było dobrze, pewnie, jak najszybciej o ile można to tak nazwać.

1. dermatologia + med est czy chirurgia plastyczna + med? przyznam, że kocham każdy temat powiązany, od wszelkiego rodzaju wysypek, śladów skórnych aż po interwencje chirurgiczne, łyzeczkowanie, skalpel - oj tak :D

2. w jakim wieku mniej-wiecej mozna zaczac prace jako chirurg plastyk bądź dermatolog? ja wiem, to wszystko zależy od szczęścia, trafu, często zamiast tego przeogromnej prac - ale tak na chłopski rozum - czy mając 35 lat można już myśleć o konkretnej pracy, w konkretnych klinikach, z konkretnymi zarobkami (czyli powyżej 4 tyś/5 tyś)?

3. wydaje mi się, że połączenie chirurgi plastycznej z med. est jest najlepsze - dlaczego? mogę zaoferować w przyszłości potencjalnym pacjentom szeroki zakres zabiegów, zarówno możliwość powiększenia piersi, jak i mogę komuś wstrzyknąć osocze bogatopłytkowe.. więc tutaj to mi się podoba, jako dermatolog mógłbym się pożegnać z myślą o wykonywaniu zabiegów. czy ja wiem czy aż tak chcę być chirurgiem plastycznym? myślę, że jak najbardziej. to na 1 miejscu, na 2 rzecz jasna dermatologia (wiem, że to najbardziej oblegane kierunki, lecz nie jestem malkontentem, dla mnie nie ma rzeczy nie do zrealizowania, jak się uprę to ile bym się nie namęczył i tak to osiagne - taki mam charakter.. więc pomimo trudności będę się starał z całych sił zostać kimś w tym kierunku) 

4. przy jakim połączeniu (chir. plast+med. est. czy derma+ med. est.) mam większe możliwości zarobku, działania ?

Dlaczego tak drążę temat zarobku - jako młody człowiek przed wyborami życiowymi nie ukrywam, że mam wiele możliwości, dlatego pomoc innym jak najbardziej, ale nie ukrywajmy, że dzisiejszy świat opiera się na pieniądzach, nikt nie chce robić za darmo, a tym bardziej zasuwać tyle lat na studiach, żeby potem zarabiać tyle samo co Kowalski po zawodówce.

proszę o normalne odpowiedzi, jeśli mój tok myślenia jest felerny, proszę o nie hejtowanie, a kulturalne wytłumaczenie, naprostowanie i ogólną pomoc - z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj chociaż jeden powód dla którego ktoś miałby Cię "wpuścić" do dobrze płatnej działki?

Bo jesteś ładny? Chętny i pełen zapału?

Masz jakieś rodzinne powiązania z chirurgami plastycznymi? Czy może widoki na 95% z LEKu żeby dostać tą jedyną rezydenturę z chirurgii plastycznej albo dermatologii? Skąd pewnośc, że będziesz "chciany" w ośrodku do którego przyjdziesz do pracy?

 

Medycyną estetyczną może się zajmować każdy lekarz. Są kursy (płatne) wykonywania różnych zabiegów. Cały problem to miejsce, gdzie będziesz takie zabiegi wykonywać. Tu w grę wchodzi zatrdnienie w jakiejś "przychodni" gdzie potrzeba siły roboczej. Jeśli ktoś Cię zatrudni to nie licz na duże zarobki - zarabia właściciel a Ty będziesz od roboty i usłyszysz popularne hasło "doktor dopiero zaczyna pracę to proponuję może 40 zł/h." Możesz założyć własną "Klinikę" - jak masz wolny milion złotych na sprzęt, budynek ew. dużą zdolnośc kredytową. No i jeszcze kwestia znalezienia chętnych na takie zabiegi.

Marzenia marzeniami ale same dobre chęci mogą nie wystarczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Krzysztof Gojdź nie ma żadnej specjalizacji, tylko pokończone kursy, tytuł dr. n.med. oraz wiadomo doświadczenie z USA. Dodatkowo co ma ogromne znaczenie ogromny marketing, promocje itd.

 

Ja wiem, że realia są okrutne, ale czy rzeczywiście jest tak ciężko, bez szans? 

40zł/h to jak na początek fajna kasa. Ale chodzi ci o lekarza bez specjalizacji, po kursach med. est. i ze skończonymi studiami czy już kogoś po dermie/chir. plast + med est. ? 

Jak dla mnie takie zarobki jak na początek to coś świetnego. Tylko czy to możliwe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2016 at 22:51, Kot napisał:

Podaj chociaż jeden powód dla którego ktoś miałby Cię "wpuścić" do dobrze płatnej działki?

Bo jesteś ładny? Chętny i pełen zapału?

Masz jakieś rodzinne powiązania z chirurgami plastycznymi? Czy może widoki na 95% z LEKu żeby dostać tą jedyną rezydenturę z chirurgii plastycznej albo dermatologii? Skąd pewnośc, że będziesz "chciany" w ośrodku do którego przyjdziesz do pracy?

 

Medycyną estetyczną może się zajmować każdy lekarz. Są kursy (płatne) wykonywania różnych zabiegów. Cały problem to miejsce, gdzie będziesz takie zabiegi wykonywać. Tu w grę wchodzi zatrdnienie w jakiejś "przychodni" gdzie potrzeba siły roboczej. Jeśli ktoś Cię zatrudni to nie licz na duże zarobki - zarabia właściciel a Ty będziesz od roboty i usłyszysz popularne hasło "doktor dopiero zaczyna pracę to proponuję może 40 zł/h." Możesz założyć własną "Klinikę" - jak masz wolny milion złotych na sprzęt, budynek ew. dużą zdolnośc kredytową. No i jeszcze kwestia znalezienia chętnych na takie zabiegi.

Marzenia marzeniami ale same dobre chęci mogą nie wystarczyć.

 

Odpowiesz na moje pytania? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.