Skocz do zawartości

Chcę iść na lekarski. Czego się uczyć, co sobie odpuścić?


Rekomendowane odpowiedzi

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i poświęcony czas, gdyż jest to dla mnie bardzo ważne !

Cześć. Jestem w 1 klasie bio-chem. Czy opłacalne jest tak bardzo uczyć się innych przedmiotów aniżeli biologia i chemia? W sensie mam prawie ze wszystkiego 5 i przy tym biologii i chemii uczę się nie więcej niż np. z takiego polskiego, czy matematyki itp. (nie traktuje bio i chem priorytetowo tylko równorzędnie na razie z innymi przedmiotami) I zastanawiam się, czy nie lepiej by było inne przedmioty zrzucić na boczny tor, spokojnie, bezstresowo zdawać na trójki (a nie jak teraz na 5) i przy tym jechać bardziej z bio i chem, ponieważ w grę wchodzi tylko i wyłącznie lekarski. W końcu przy rekrutacji na studia nikt nie będzie pytał, co miałem z takiej geografii, historii, edb, wosu itp. 

A trochę martwi mnie to, że ciągle uczę się systematycznie z wielu przedmiotów z lekcji na lekcję (nauczyciele pytają), a z takiej biologii i chemii nie pytają panie i się nie uczę praktycznie wcale. Chciałbym poprosić Was o dobrą radę w tej sprawie. Co zmienić w swoim postępowaniu, jak to było u Was.

Proszę Was, starszych kolegów, koleżanek o napisanie, jak to było w waszym wypadku? Na jakie oceny zdawaliście inne przedmioty? Czy się tymi ocenami przejmowaliście? Jak to było u Was w 1 klasie, a jak w drugiej i trzeciej? Ogólnie jak podchodziliście do nauki, co myślicie o tej sprawie? 

DZIĘKUJĘ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O oceny z biologii i chemii też nikt Cię nie będzie pytał (poza drobnym wyjątkiem w przypadku punktacji równej progowi w Poznaniu). Ucz się do szkoły, żeby nabyć wiedzę z biol i chem, a sam rób jak najwięcej matur, najlepiej tych z CKE i OKE i rzetelnie sprawdzaj z kluczem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiście skupił się na biologii, chemii, potem w kolejności angielski, matematyka, polski (p. maturalny) - i tyle. Reszta przedmiotów w liceum jest zbędna jeśli jesteś już na kierunkowany. Ja nie jestem więc sam mam problem teraz i nie wiem jak działać. Zawsze Ci się może zmienić, pamiętaj, a dobra znajomość matmy otworzy ci wiele dróg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są osoby:

- które miały zawsze z paskiem i się dostały

- które miały zawsze z paskiem i się nie dostały

- które nie mały z paskiem, a się dostały

- które w ogóle nie miały rozszerzonych tych przedmiotów (po technikum/humanie/mat-fizie - w tym ja), a się dostały.

- inne.

Podsumowując: Oceń dobrze swoje możliwości - np. napisz próbną maturę i daj do sprawdzenia komuś kto już ma w tym wprawę (korepetytor, nauczyciel etc).

Osobiście nigdy nie miałem świadectwa z paskiem (zawsze 3,5-4,5), nie byłem na biol-chemie, a się dostałem.  

Wszystko zależy od Twojego samozaparcia!

Powodzenia :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.