Skocz do zawartości
eMCe71

Pediatria - Kubicka, Dobrzańska czy jeszcze inna książka?

Recommended Posts

zmagam się teraz z pediatrią i muszę powiedzieć, że gdyby zsumować wszystkie rozdziały kubickiej i dobrzańskiej to byłaby całkiem niezła książka. Mam wrażenie, że w wielu miejscach się uzupełniają.

Oczywiście najnowsze wytyczne w rodzaju karmienie, suplementacja witamin, alergie, biegunki itp lepiej znaleźć gdzie indziej.

dla mnie te książki są fatalne - ja robie te przeszło 2000 stron naszych skryptów, które są lepiej napisane i dokładniejsze momentami niż Kubicka. Patrząc po teście widzę że obrałem dobrą taktykę ;)

A wytyczne swoją drogą bo to się zmienia - układ oddechowy, ZOMR, dawkowanie witaminy K i D3, żelaza u dzieci, reszta się wiele nie różni nawet jak czytam skrypt z neurologii dziecięcej z 2001 roku.

Wie ktoś coś może o tym nowym podręczniku pod red. W. Kawalec, R. Grendy i H. Ziółkowskiej? Czy to tak naprawdę nie Kubicka w nowej okładce? No i jak z wartością merytoryczną jeśli ktoś wie oczywiście...

Pozdrawiam!

Facet w bibliotece nam powiedział, że napisali tę książkę zupełnie od nowa. Część rzeczy się na pewno powtórzy, ale nie sądzę, żeby była to czysta kopia z nową okładką. Z drugiej strony, nie miałam jej w ręce (podobnie jak i poprzedniego wydania) żeby porównać.

Na łysego bym się akurat nie powoływał ;) Wg koleżanki, to co akurat czytała wydaje jej się nieco bardziej przystępne. Ja jeszcze nie otwierałem, jak jest, wyjdzie dopiero w praniu

No ja też mu tak do końca nie zawierzam ;) ale tej opinii z sufitu, myślę, nie ściągnął :)

szukam dobrego podręcznika do nauki badania dzieci, zawierajacego też wszelkie normy (odechy, RR, wzrost, waga, obwody, parametry labolatoryjne itd.) w zależności od wieku dziecka. polecicie coś?

badanie dzieci Obuchowicz

Propedeutyka pediatrii skrypt WUM (ten nawet jest lepszy)

ten skrypt to "Zarys propedeutyki pediatrii" Wróblewska-Kałużewska, Werner? coś takiego znalazałam na chomiku, wydanie 4 unowocześnione. czy to jest najnowsze?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.