Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu moja sytuacja życiowa uległa znacznemu pogorszeniu, wraz z nią pojawił się naprawdę duży stres gdyż dość często musze stawiać się w sądzie na rozprawach spadkowych. I tutaj moje pytanie jak sobie w takich sytuacjach poradzić ? Co byście mi doradzili ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyładuj w jakiś sposob swoj stres. Sport jest bardzo pomocny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Np. kolorowanki dla dorosłych, medytacje, jogę, sport.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobiegaj, spotykaj się ze znajomymi, zacznij czytać książki, może jakiś wyjazd by Ci pomógł, choćby weekendowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję pić 1-2 razy dziennie meliske, na pewno Cie uspokoi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy musi znaleźć swój sposób na stres. Na każdego działa co innego. Jedni będą uzupełniać krzyżówki czy sięgną po kolorowanki dla dorosłych. Inni wyżyją się w sporcie, bieganiu czy boksie. Jeszcze inni zrobią sobie relaksującą kąpiel, zapalą świeczki i poczytają ulubioną książkę. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sobie radzić ze stresem? Możńa na wiele sposobów.Tak naprawdę każdy z nas jest inny i każdy powinien znaleźć sobie swoje własne rozwiązanie radzenia sobie ze zdenerwowaniem. Nadmierny i długotrwały stres jest szkodliwy dla zdrowia psychicznego ale rowneiż fizycznego. Tak wieć trzeba wypracować sobie własne techniki relaksacyjne. Mi pomaga:

poczytanie ksiazki

sport

czy sen

Zadbajcie również o suplementację magnezem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie pomaga waleriana. Ale żeby nie łykać tabletek to zaparzam sobie herbatę liściastą, kupiłam w aptece. Piję w dniach wzmożonego stresu. A na co dzień (a raczej na wieczór) wybieram różne herbaty ziołowe na sen. Pomagają, bo wyspana lepiej sobie radzę ze stresem. Jeszcze czytałam o właściwościach witanii ospałej i też w najbliższym czasie wypróbuję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi pomagają ziółka, na przykład meliska ;) ale jeśli nadal nie będziesz w stanie poradzić sobie ze stresem to może pomoże dobry psycholog https://ranking.abczdrowie.pl

Długotrwały stres może być szkodliwy dla twojego zdrowia i przede wszystkim twoich nerwów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a może po prostu potrzebujesz odpoczynku, spędź trochę czasu z rodziną, ze znajomymi. Pójdź na spacer, rower

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi