Skocz do zawartości

Dobór mydła - cera trądzikowa


HighIT

Rekomendowane odpowiedzi

Cera trądzikowa. Nie jest wielki, lecz mam spore skonności ku tej nieprzyjemności. Jakie mydlo należy najlepiej dobrać? Zależy mi, by nie czyło uczuleniowe oraz nawilżało cerę. Przez rózne maści zbyt łatwo mi sie przesusza cera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Co prawda nie mam takiej cery ale problemy skórne twarzy nie są mi obce (stany zapalne wywołane drożdżakami). Dermatolog polecił mi odstawić mydła i używać emulsji micelarnej. A dokładnie to Cetaphil. Od roku zdaje egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Ja kiedyś tez próbowałam mydła dla dzieci, potem okazało się, że stosowanie mydła przy trądziku nie jest najlepszym pomysłem. Może ono bardzo podrażnić i wysuszyć skórę. Poza tym jak zaczęłam stosować preparaty zalecone przez dermatologa, to w ulotce ciągle natrafiałam, żeby nie używać mydła, ani preparatów z jego zawartością przed ich zastosowaniem. Lepiej spytać o jakieś żele myjące w aptece, myślę ze farmaceuta powinien coś doradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Tylko mydło siarkowe. Męczyłam się z trądzikiem  na twarzy przez bardzo długi czas. Praktycznie nic na dłuższą mete mi nie pomagało ,  dopiero mydło siarkowe. Poza tym mydłem stosuję też inne preparaty na bazie siarki i olejków roślinnych, które sprawiają, że skóra jest odpowiednio nawilżone.

Mogę ci polecić taką serię kosmetyków  https://sklep.barwa.com.pl/3-barwa-siarkowa   Spróbuj ewentualnie skorzystaj z porady dermatologa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witajcie, 

również od pół roku mam problem z trądzikiem. Zastanawiam się czym czyścić cerę. Niektórzy z Was odradzają tutaj mydło. Jest wiele kosmetyków do czyszczenia twarzy jednak nie wiem które wybrać. Składy nie zawsze prezentują się w pełni naturalnie. 

Znalazłam taki wpis https://byc-zdrowym.pl/ziola-na-tradzik/ polecają w nim różne zioła na trądzik. Czy ktoś z Was testował zioła na oczyszczanie. Jestem zwolenniczką naturalnych metod - i chętnie przygarnę jakiś przepis na ziołowe oczyszczanie cery. Pomożecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Sam mam cerę trądzikową i raczej nie powinno się myć twarzy mydlem. Mydło jest bardzo agresywne, nawet jesli jest to mydło naturalne. W większości przypadków nie ma dobrego działania na naszą skórę oraz moze znacznie uszkadzać ochronę hydrolipidową. W pierwszej kolejnosci zredukuje wypryski, potem jednak na ich miejsce pojawi się ich jeszcze więcej.

Ze swojej strony polecam kupowanie delikatnnych żeli dla cery trądzikowej. Dobrze jeśli żele te mają w sobie kwas salicylowy.

Swietne rezultaty daje również srebro koloidalne, najlepiej w formie toniku Ma działanie antybakteryjne oraz znacznie uspokaja skórę. Dostaniesz w Aura Herbals https://auraherbals.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Na samych specyfikach ja się niestety nie znam lecz wiem jak ważne w dzisiejszych czasach jest zachowanie właściwej higieny. Właśnie dlatego zachęcam każdego do zapoznania się z wpisem https://www.lazienka-delux.pl/wybor-dozownika-do-mydla/ i moim zdaniem wybór dozownika do mydła jest po prostu ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.