Skocz do zawartości
Asia

Tatuaże a praca lekarza

Recommended Posts

Cześć wszystkim, chciałam sie dowiedzieć czegoś na temat funkcjonowania i ewentualnych problemów lekarzy z tatuazami. Czy rzeczywiście bywaja jakieś problemy z podjęciem pracy przy posiadaniu tatuaży np. na przedramieniu? :D baardzo ważne, mam nadzieję ze wypowie się ktoś i będę miala jakiś punkt odniesienia, z góry dziękuję! :)

Myślę że wiele zależy od :

-wielkości i charakteru tatuażu 

- specjalności

-osobistego podejścia pracodawcy

Osobiście znam lekarzy z tatuażami którzy z biegiem czasu zyskują nowe a nie likwidują stare, ale słyszałem też o ośrodkach gdzie makijaż/kolor włosów/stopień uprasowania fartucha ma duże znaczenie.

Niestety w Polsce pokutuje jeszcze obraz kryminalisty z tatuażem. Ja akurat mam tatuaż w niewidocznym miejscu, więc mnie ten problem nie dotyczy, ale słyszałem o przypadkach, że był problem, aby dostać się np. na specjalizację bo osoba miała tatuaż na przedramieniu.

Może to była spacka z plastycznej, a tatuaż był tani i ujowy :D Ale rozumiem problem, u nas nikogo z widocznym tatuażem nie ma, ale upierdliwość szefowej bywa przytłaczająca. Raz dostałam opierdol, że jestem "nieskromnie ubrana", bo miałam spódnicę w kwiaty pod fartuchem (zwykłą spódnicę bez koronki, długą do kolan)

Myślę, że wydziarany pediatra to nie jest to, co rodzice pacjentów lubią najbardziej :P

Ale to zależy od miejsca tatuażu, nawet jeśli masz na przedramieniu to pod fartuchem sie schowa.

Postrzeganie ludzi z tatuażem przecież się też zmienia, choć wiadomo, ze nie u ludzi w wieku seniorskim, a więc raczej póki co naszych przyszłych pracodawców :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.