Skocz do zawartości
AniaWardęga

Lublin. Temat dla kandydatów na studia (pytania o studia, życie w Lublinie itp.)

Recommended Posts

a to sorki, nie wiedziałam, że można zamieniać :) to w takim razie nie jest problemem, przynajmniej w dostaniu się :P

Witajcie Drodzy Forumowicze! :) Otóż mam do was pytanie. Kończę aktualnie 1 klasę LO profil humanistyczny. Trudno w wieku 16 lat podjąć było decyzje,co chcę się robić w życiu,dlatego wybór padł na ten profil. Teraz wiem,że to był błąd życia;c. Jednak,chciałbym zdawać chemię R i biologię R na maturze,i próbować na medycynę. I tutaj mam do was pytanie! :) Myślicie,że przez 2 lata dałbym rade poprzez korepetycje i uczenie się systematyczne nauczyć się tych przedmiotów,tak żeby było ponad 80% z matury? :) .Dzięki z góry za odpowiedź ;)

Pewnie że się da. Nauczyć na pewno, nawet bez korków, chociaż z korkami pewnie łatwiej. Ważna jest systematyczna praca. A matura to i tak trochę szczęścia, więc można i później zacząć i dobrze zdać ;)

Pewnie. że można.

Pierwszą klasę ogólniaka przebimbałem, dwa następne lata wystarczyły, aby dobrze zdać biolę i chęmię na rozszerzeniu oraz fizykę na podstawie. Bez problemu, przy odrobinie zapału, można dobrze przygotować się w dwa lata do matury bez konieczności ograniczenia do totalnego minimum spotkań towarzyskich i wszelkich przyjemności.

Po za tym pamiętaj, że na rozszerzona matura nie zawiera specjalnie więcej materiału niż podstawowa. Za moich czasów, na ten przykład, matura rozszerzona z chemii od podstawowej w zakresie materiału różniła się jedynie tym, że ta pierwsza obejmowała również elektrochemię.

Teraz w ogólniaku rozszerzenie zaczyna się i tak dopiero w 2 klasie wiec nic nie straciłeś :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.