Jump to content

Co daje doktorat?

Recommended Posts

ale niestety prawdziwe. nie mam DR przed nazwiskiem ale myślę nad tym - jakiś tam temat w głowie się rodzi a jak ktoś już pisał na to nigdy nie jest za późno... co do badań... zachód woli inwestować w badania biedaczków ze wschodu bo wiedzą że to można znaleźć wartościowych specjalistów i nie jednokrotnie wybitne jednostki... tak więc jak Ci twoja ojczyzna nie pomaga to nie widzę problemu w zainteresowaniu swoim projektem kogoś kto chce w takie rzeczy inwestować...

• Replies 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Każdy, kto chce zostać doktorem nauk medycznych powinien zadać sobie jedno, bardzo ważne pytanie. Po co to robię? Wbrew pozorom jest to bardzo istotne pytanie. Sensem i istotą pracy naukowej j

1) Trzeba mieć albo PWZ albo ukończony staż. 2) Każda uczelnia prowadząca studia doktoranckie układa program takich studiów i tam jest dokładnie określona liczba godzin. Musisz po prostu zajrzeć na s

Sabi ile kosztuja niestacjonarne doktoranckie to nie wiem, ale jest jeszcze możliwość pisania doktoratu "eksternistycznie" za okolo 9-13 tys zł z tego co wiem. Musisz jednak wówczas najprawdopodobniej

Stopień Doktora daje prestiż, łatwiej znaleźć pracę z większymi zarobkami (chociaż wpływ na nie ma tak dużo czynników iż samo zrobienie studiów doktoranckich nie gwarantuje przecież że będziemy bardzo dużo zarabiać).

• 10 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Gucio
      Cześć, chciałbym się od Was dowiedzieć czy znacie jakieś wydawnictwa medyczne które wydają monografie medyczne, albo czasopisma. Chodzi mi tylko o takie które są w miarę tanie oraz istnieje realne możliwość wydania tam prac/rozdziałów napisanych przez studentów.
      Ile bylibyście w stanie zapłacić za rozdział w monografii? 
    • By dr Mateusz Palczewski
      ELITARNE STUDIA DOKTORANCKIE DLA MENEDŻERÓW ZDROWIA:

Społeczeństwo w Polsce akceptuje bardzo wysoki poziom ryzyka w obszarze ochrony zdrowia.
      Szacuje się, że z powodu błędów profesjonalistów medycznych umiera w kraju od 12 do 20 tys. osób rocznie, z kolei zdarzeń niepożądanych w systemie jest ok 600 – 800 tys.  (przy zgłaszalności poniżej 10%). Z tej oceny wynika konieczność pilnych, świadomych i kompleksowych działań. Dlatego niezbędne jest  stałe podnoszenie wiedzy i edukacja kadry zarządzającej.

Aktualnie, w Polsce brakuje studiów doktoranckich dla menedżerów z zarządzania w ochronie zdrowia, które odpowiadałyby  na potrzeby i wymagania stawiane przez rynek usług zdrowotnych i jednocześnie przygotowywałyby kadrę kierowniczą do:
      •       kompleksowego zarządzania i prowadzenia jednostek ochrony zdrowia,
      •       przekazywania swojej wiedzy i doświadczeń w otoczeniu społeczno-gospodarczym oraz naukowym,
      •       skutecznego radzenia sobie z zagrożeniami i zdarzeniami niepożądanymi w codziennej pracy,
      •       zarządzania procesem rekonstrukcji zdrowia oraz kwestiami roszczeń odszkodowawczych.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku usług zdrowotnych Uniwersytet Medyczny w Łodzi zaprasza na elitarne studia doktoranckie dla menedżerów ochrony zdrowia na Wydziale Nauk o Zdrowiu (WNOZ UM).
      Studia te mają charakter unikatowy, bowiem ich założenia zostały opracowane przy wsparciu praktyków z obszaru zdrowia.

To pierwszy w Polsce program interdyscyplinarny, uwzględniający efekty kształcenia z dziedzin nauk medycznych o zdrowiu, ekonomicznych, prawnych, społecznych i technicznych. Takie połączenie jest niezbędne i daje doskonałe przygotowanie do kompleksowego zarządzania placówką/jednostką zdrowotną.

Ponadto przedstawiamy praktyczne walory naszych studiów:
      ü  Wysokie stypendia dla doktorantów
      ü  Dofinansowanie na rozwój naukowo – badawczy
      ü  Wizyty studyjne w kraju i UE
      ü  Wdrożenia wyników badań w szpitalach
      ü  Granty wdrożeniowe
      ü  Zajęcia w trybie stacjonarnym i e-learning
      ü  Zespołowe prace doktorskie

Rekrutacja na studia rozpoczyna się już 20 kwietnia i potrwa do 30 maja br.
      ZAPRASZAMY

Partnerami w prowadzonych studiach są: Klaster Medyczny PIKMED, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego,  Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej www.doktoranckiestudia.pl.

W przypadku pytań należy kontaktować się z
      dr Anną Staszewską, Opiekunem studiów  i Koordynatorem projektu InterDoktorMen
      anna.sztaszewska@umed.lodz.pl, tel. 602 615 250
      dr Arturem Kwaskiem, Koordynatorem projektu InterDoktorMed
      artur.kwasek@umed.lodz.pl, tel. 516 199 906.

• By Hormeo
      Cześć! Mam takie pytania do Was:
      1. Usłyszałem gdzieś, że otworzenie doktoratu umożliwia zrobienie specjalizacji. Jak rzeczywiście to wygląda? Czy wystarczy, ze otworzę doktorat i wtedy nie muszę już startować w konkursie na rezydentury?
      2. Jakie są możliwości zarobienia pieniędzy podczas wolontariatu? Dyżury, pomoc nocna?
    • By erytrocyt
      Zrobiłeś badanie,a nie wiesz czy użyć testu U Manna-Whitneya czy może wystarczy test t-studenta?
      Coś Ci wychodzi, ale nie wiesz co?
      Czy Smirnow kojarzy Ci się tylko z dobrą imprezą?
      Jeśli tak, to napisz do mnie, podejmę się wykonania analizy statystycznej Twojej pracy. Wystarczą Twoje wyniki w excelu 
      Nie martw się na zapas, jak mówił poeta: "brak wyniku, to też jest wynik"
      kontakt: michaldlugaszek@gmail.com
    • By medix
      Cześć! Czy wiecie może jak wygląda kwestia jednoczesnego robienia specjalizacji w trybie rezydentury i studiowanie na studiach doktoranckich? Czytałem trochę o tym i natknąłem się na informację, że w takim wypadku nie otrzymuje się wynagrodzenia jako rezydent, a jedynie stypendium za studia doktoranckie (około 1000zł), i jedyną opcją na zarobienie na własne utrzymanie są dyżury. Czy to prawda? Czy ktoś wie coś na ten temat?  Pozdrawiam  
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.