Jump to content
ewun

Krótkoterminowa praca w UK lekarza bez specjalizacji

Recommended Posts

Witam!
Szukam informacji o możliwościach pracy krótkoterminowej (ok. pół roku) w Anglii tuż po odbyciu stażu podyplomowego w Polsce. 
Jaką drogę zatrudnienia np. jako locum polecacie? Co wiecie o możliwościach odbycia Pre-Employment Training (PET)? Jak załatwić formalnie takie zatrudnienie - przez firmę rekrutującą? O jaki rodzaj rejestracji do GMC należy aplikować w takim przypadku?
Dzięki za poświęcony czas! 

Hej,
Jeżeli szukasz pracy na krótki okres czasu to może po prostu zarejestruj się w GMC ale już po ukończonym stażu w Polsce tak by mieć pełne prawo, zarejestruj się w 2-3 agencjach i poprostu chodź na dyżury na SOR w różnych szpitalach? Stawki są spoko, ok 20-30 funtów na godzinę dla ludzi bez specjalizacji. Takich agencji w UK jest bardzo dużo. 

Pozdrawiam, 
Patryk 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Moriarty
      Cześć!
      Jestem w trakcie I roku specjalizacji z radiologii i chcę dowiedzieć się, jakie mam możliwości dostania się na staż zagraniczny w Niemczech, najlepiej dwumiesięczny. W planach mam emigrację, ale mam na to jeszcze nieco czasu (względy personalne) i pomyślałem, że wykorzystam go w taki sposób, żeby poczuć się pewniej przed prawdziwym wyjazdem + pozycja w cv 😜
      Ktoś ma doświadczenie w tej dziedzinie? Jak się do tego zabrać? Wiem, że istnieje Hospitation, ale to raczej funkcjonuje jako okres próbny przed zatrudnieniem, a nie staż? Istnieje też Gastarzt, ale mam informację, że to też nie jest do końca to, o co mi może chodzić, bo to też pewien rodzaj zatrudnienia. Mnie chodzi o podglądanie pracy, zabiegów inwazyjnych, obycie się z żywym językiem i systemem. 
      Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc! 

• By barortop
      Czy wiecie jak wyglada sytuacja dla specjalistów chcących wyjechać do pracy w Wielkiej Brytanii? Jestem w trakcie specjalizacji z ortopedii w Polsce i zastanawiam się nad wyjazdem do UK po egzaminie.  Podobno specjalista w Polsce nie jest równy specjaliście w UK. Czy można zacząć specjalizacje (w moim przypadku z ortopedii) na jakimś wyższym etapie czy trzeba zaczynać prace od poziomu stażysty?
    • By Otek
      Witam,
      Jestem zainteresowana wyjazdem do Norwegii celem rozpoczęcia tam specjalizacji lekarskiej. Czy mogę liczyć na kogoś, kto byłby w stanie odpowiedzieć na kilka moich pytań?  Jeśli osoby niezalogowane, nie mogące pisać postów, chciałyby się ze mną skontaktować to podaje email: pralinka1992@gmail.com
      Pozdrawiam
    • By ojqpojq
      Hej widzę, że nie będę pierwsza z tematem, ale jako że poprzednie wpisy nie są już najświeższe, pozwolę sobie ponowić pytania zaczynam trzeci rok, więc zakładam, że czas najwyższy robić rozeznanie. myślę o wyjeździe jak najszybciej po studiach, więc w grę wchodziłoby zaczynanie specjalizacji już w Anglii. Czy coś się zmieniło w sprawie zasad, na jakich się to odbywa? Jakie są wymagania jeśli chodzi o język i czy jego znajomość trzeba potwierdzać jakimiś certyfikatami? Czy trudno jest się dostać? Jak patrzy się tam na studentów z polskich uczelni? Jak wielu polskich studentów w ogóle spotyka się na specjalizacjach tam?
      Z tego co czytałam we wcześniejszych tematach wynika, że samo przejście przez specjalizację w Anglii jest potwornie ciężkie. Naprawdę trzeba się liczyć z brakiem czasu na życie osobiste poza szpitalem? Jak to się ma w porównaniu do Polski? Czy w ogóle warto o tym myśleć?
      Dodam, że moją wymarzoną spejalizacją jest anestezjologia

Będę wdzięczna za podzielenie się każą informacją, doświadczeniem i opinią własną  
    • By SaNataANa
      Hej. Czy jest na tym forum ktoś, kto robił staż lub specjalizację na Wyspach lub wie co nieco na ten temat? Byłabym wdzięczna za wszystkie pomocne informacje na ten temat.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.