Skocz do zawartości

Mat-Fiz-Inf / Mat-Geo-WOS vs Biol-Chem - niełatwy wybór gimbusa!


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dodałam jeszcze lek-dent do moich przyszłościowych myśli. Fajny zawód, trochę majsterkowania, fajne pieniądze i brak stresu. Dodatkowo bardzo szybko można założyć własny gabinet, a później kto wie - klinikę i już w ogóle mieć super. 

W przeciwieństwie do zwykłego lekarskiego, tutaj już od razu po studiach można pracować jako pełno wartościowy lek-dent?

 

Prawda jest taka, że lekarz w PL mimo wszystkich przeciwności zawsze znajdzie prace w Polsce. Za 5 tysięcy czy za 15 tysięcy, to już zależy od szczęścia czy ilości etatów :D A także branży jaką wybierze.. ale ta praca zawsze będzie, a i ewentualny wyjazd za granicę wchodzi w grę, bo przecież nikt nikomu nie zabrania, więc droga otwarta.

 

Ciekawe odniosłam postrzeżenie, oglądając Młodych Lekarzy na TVP byłam mega zainteresowana ich poczynaniami itd. natomiast z tego co widzę połowa z nich jest już po 30, lub bardzo zbliża się do niej, więc de facto, nie są oni już tacy bardzo młodzi, a jedynie jak na swój zawód są młodymi łebkami. I to mnie lekko smuci - praca do 40 jako pies ogrodnika, żeby potem faktycznie wyjść na prostą. Lekko mnie to przytłacza, ale z drugiej strony wiem, że w innych zawodach wcale też nie jest kolorowo, a często gorzej.  

 

Jedynie z tego co widzę najlepiej mają ludzie po SGH (chyba jedyni ekonomiści w Polsce, którzy mają zajebiście :O) i ludzie stricte związani z Informatyką, programowaniem itd... 

 

Wiem, że głupotą jest pytanie studentów medycyny czy warto wybrać medycynę, bo to głupie samo z siebie, natomiast jestem w takiej kropce niesamowitej, że aż szkoda gadać :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.