Skocz do zawartości
jabłkowiśniagruszka

Mat-Fiz-Inf / Mat-Geo-WOS vs Biol-Chem - niełatwy wybór gimbusa!

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dodałam jeszcze lek-dent do moich przyszłościowych myśli. Fajny zawód, trochę majsterkowania, fajne pieniądze i brak stresu. Dodatkowo bardzo szybko można założyć własny gabinet, a później kto wie - klinikę i już w ogóle mieć super. 

W przeciwieństwie do zwykłego lekarskiego, tutaj już od razu po studiach można pracować jako pełno wartościowy lek-dent?

Prawda jest taka, że lekarz w PL mimo wszystkich przeciwności zawsze znajdzie prace w Polsce. Za 5 tysięcy czy za 15 tysięcy, to już zależy od szczęścia czy ilości etatów :D A także branży jaką wybierze.. ale ta praca zawsze będzie, a i ewentualny wyjazd za granicę wchodzi w grę, bo przecież nikt nikomu nie zabrania, więc droga otwarta.

Ciekawe odniosłam postrzeżenie, oglądając Młodych Lekarzy na TVP byłam mega zainteresowana ich poczynaniami itd. natomiast z tego co widzę połowa z nich jest już po 30, lub bardzo zbliża się do niej, więc de facto, nie są oni już tacy bardzo młodzi, a jedynie jak na swój zawód są młodymi łebkami. I to mnie lekko smuci - praca do 40 jako pies ogrodnika, żeby potem faktycznie wyjść na prostą. Lekko mnie to przytłacza, ale z drugiej strony wiem, że w innych zawodach wcale też nie jest kolorowo, a często gorzej.  

Jedynie z tego co widzę najlepiej mają ludzie po SGH (chyba jedyni ekonomiści w Polsce, którzy mają zajebiście :O) i ludzie stricte związani z Informatyką, programowaniem itd... 

Wiem, że głupotą jest pytanie studentów medycyny czy warto wybrać medycynę, bo to głupie samo z siebie, natomiast jestem w takiej kropce niesamowitej, że aż szkoda gadać :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi