Skocz do zawartości
maciekk21

Co trudniejsze? Biologia czy chemia?

Recommended Posts

Co sprawiało wam większą trudność w nauce do matury, w trakcie liceum? Biologia czy chemia? Jak się zapatrujecie na te dwa przedmioty?8-)

Dodatkowo spytam czy można nadrobić całe gimnazjum z chemii w 1 LO, a w 2 LO zacząć już naukę do matury? Czy to raczej średnio możliwe? :-D:-D

Trudniejsza zdecydowania biologia, plus specyficzna matura z niej. A chemię jak zrozumiesz to z każdą maturą sobie poradzisz. Rozszerzenie to materiał z gimnazjum tylko bardziej rozszerzony i wzbogacony o kilka działów, więc za wiele nie tracimy bez powtórki materiału z gimnazjum.

• Like 1

O kurczę :D Tutaj to mnie zaskoczyłeś. Zawsze wydawało mi się, że o wiele łatwiej idzie mi nauka biologii. Nawet mając przed sobą w gimnazjum (z własnej woli i chęci) rozszerzone podręczniki z liceum, bo lubie się tej biologii uczyć ten materiał wchodzi mi łatwiej.

Chemia znowu wydaje mi się zagmatwana, i tak naprawdę ( :D ) przespałem z niej całe gimnazjum. Dosłownie. Większość lekcji albo ściąga, albo bezsensowne kucie bez zapamiętywania, zdać i zapomnieć. 

Czy widzisz szansę z b. dużymi brakami utrzymanie się na biol-chemie, jeśli zacisnę zęby i będę starał się jak najszybciej nadrobić tą chemię? 

Jasne, z czasem się rozjaśni, postaraj się uczyć by zrozumieć, a nie na pamięć. Poza tym, utrzymanie się w liceum to raczej nie powinien być problem, no chyba, że jest się w jakimś elitarnym liceum, gdzie odpada więcej osób niż na medycynie xd

A mógłbyś rozwinąć z tym elitarnym liceum? Bo własnie zastanawiam się teraz nad takim na naprawdę bdb poziomie w którym skupie się na rozszerzeniach i takim uważanym, za naj,naj,naj o którym krążą różne opinie, że rzekomo przedmioty rozszerzone na mega wysokim poziomie, ale ścisk na wszystkich innych przedmiotach. Jak to wyglądało u ciebie?

No elitarne czyli szczególnie te co są stale w pierwszej 20-50, zresztą, ciężką to zdefiniować. Ale tam serio ludzie wylatują. Ja chodziłem do dobrego, ale lokalnego LO, w perspektyw poza 250. Dostać się można z każdego LO, ale moim zdaniem to bez sensu jeżeli cisną z wszystkiego. U nas z przedmiotów niematuralnych oceny były za prezentacje, bez spiny. Więcej zależy od Ciebie niż od szkoły, chociaż ta może odpowiednio nakierunkować ;)

Dla mnie biologia była przyjemniejsza do nauki ale matura to inna kwestia.

Generalnie łatwiej jest dobrze zdać maturę z chemi bo tam 1+1 zawsze równa się 2, w maturze z biologi klucz bywa mocno subiektywny.

Choć mi osobiście lepiej poszła biologia.

Jak człowiek nauczy się pisać to, o co pytają, przyzna się przed sobą, że w biologii i całej nauce wyrazy podobne i bliskonaczne znaczą zupełnie coś innego, że nie piszemy elaboratów na proste pytania, czytamy uważnie polecenia itp. itd., to nagle klucz przestaje być straszny, a biologia staje się prosta.

Chemii też to dotyczy, ale tu przydaje się więcej wiedzy i liczenia i jak napisał hypersonic po prostu 1+1=2

jedno i drugie jest takie samo, jeśli się uczysz to oba przedmioty będą łatwe

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.