Skocz do zawartości

Jak sobie ludzie wyobrażają medycynę


Oka

Rekomendowane odpowiedzi

z krwiostrachu można się wyleczyć:P więc pewnie bywają odmiany "bardzo silne" i "mniej silne", przy czym te drugie dają się pokonać:P

Pan Tomek zawsze czujny, ale wszystkim swoim "żonom" pozwalał na trochę więcej :D także popijanie i podjadanie w prosektorium faktycznie się zdarzało (może nie tak, że w jednej ręce kanapka, w drugiej kończyna dolna, bez przesady ;)). Więc to nie do końca taki mit:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mit, nie mit - niektórzy naprawdę tak robili, ale to było jakieś 15 lat temu - wódka grabarzowi, a potem gotowanie w kotle :D

Co do woj-leku - oczywiście, że mit, jakoś też się tam dostałam - a u mnie ani lekarzy, ani wojskowych w rodzinie.

Ja słyszałam właśnie 'podobno dużo ludzi odpada na prosektorium... nie mogą wytrzymać widoku i zapachu'

A Pan Tomek - eh, skończyłam anatomię, a ostatnio gdy byłam w anatomicum to nadal utrzymywał że mamy zaległą randkę :))

W większości mit, ale zdarza się : 'studenci medycyny robią sobie imprezy, na których ćwiczą np. pobieranie krwi'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi z chemii się nie mogą nadziwić, że nie zgłębiam molekularnych podstaw działania leków. JAK TO. U nich wiedza ta jest objęta przedmiotem o nazwie: coś tam coś tam medyczna.

Na ostatnim examie z biochemii na Gumedzie było pytanie o molekulare działanie alfa-amanityny na wątrobę czy coś takiego - to tak najbliżej do tego co napisałaś :)

a co do czaszek - u nas ofc mieć takich nie wolno ale dużo osób ma swoje, za około 100 - 200 schodzą ...

co do wykopywania grobów nie wypowiadam się bo to już poważniejsze przestępstwo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mit, nie mit - niektórzy naprawdę tak robili, ale to było jakieś 15 lat temu - wódka grabarzowi, a potem gotowanie w kotle

Ja mam cały komplet pomocy osteologicznych - czaszka, mostek, kości kończyn, kręgi i tak dalej. Dostałem je od znajomego mojego ojca, który kiedyś jeździł w pogotowiu jako sanitariusz,

O to skąd ma tyle kości w tak dobrym stanie wolałem jednak nie pytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały komplet pomocy osteologicznych - czaszka, mostek, kości kończyn, kręgi i tak dalej. Dostałem je od znajomego mojego ojca, który kiedyś jeździł w pogotowiu jako sanitariusz,

O to skąd ma tyle kości w tak dobrym stanie wolałem jednak nie pytać ;)

Znam osobiście dawnych sanitariuszy z czasów jak jeszcze ustawy o ratownictwie medycznym nie było, takich co wielu uwczesnych lekarzy medycyny ratunkowej czy RM mogliby zagiąć wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób na preparat do osteologii:

-gdy potrzebujesz czaszki to idziesz do grabarza, dajesz flaszkę i on wykopuje świeżą głowę (oczywiście po uprzednim odrąbaniu szpadlem). Potem wsadzasz ją do kotła, wlewasz kilka litrów domestosu i stawiasz na ogniu. Tak gotujesz przez kilka godzin, najlepiej w pełnię księżyca, bo duch zmarłego może spokojnie odejść i nie będzie cię lękał po nocach (w sumie co za różnica, przecież i tak wtedy nie śpimy tylko się uczymy). Następnie wywar wylewasz do sedesu, a czaszkę opłukujesz wodą i gotowe! xD

To rada mojego kolegi, gdy się dowiedział co studiuję. Przez chwilę poczułem się jak na kursie czarnej magii dla początkujących ;P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.