Skocz do zawartości
FirzenX

Medycyna dla śpiochów

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem osobą, która bardzo dużo śpi, około 10h dziennie. Poszedłem na lekarski bo tak w sumie myślałem, że lekarze pracują w różnych godzinach, niekoniecznie typowych (i znienawidzonych przeze mnie) 8-16. Bałem się, że na studiach nie będę mógł tyle spać, ale jakoś na luzie 1 rok w tym nie przeszkadzał. Popołudniowe drzemki, chodzenie spać o 22 i tak szło. Zastanawiam się czy będzie to możliwe w pracy potem, czy jestem ograniczony do specjalizacji z medycyny rodzinnej, bo widzę, że tacy lekarze często przyjmują popołudniami, albo w nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej. Byłoby możliwe robić specjalizację pracując np. tylko w godzinach popołudniowych albo nocnych(już wolałbym 5 x w tygodniu nocny dyżur, niż wstawać o 6)? A jeżeli okres specjalizacji nie, to później pracować jako "lekarz tylko do nocnych dyżurów"?

Tak, wiem, że śpię za dużo, ale do tej pory żadne badania niczego nie wykazały, a skoro życie nie zmusza mnie do spania krócej, to po co z tego rezygnować po studiach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma możliwości odbycia specjalizacji przez prace tylko nocami, jako specjalista możesz pracować jak tylko lubisz o ile znajdziesz pracodawce który w takich właśnie godzinach potrzebuje pracownika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmień plany życiowe póki jeszcze możesz. 

Chyba że nie zrobisz specki  (nie ma takiego obowiązku) i będziesz dymał w NPL od 18 do 8.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi