Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie lata miałem dojść dużo wspólnego z ortopedią, więc podzielę się doświadczeniami.

- duża różnorodność zabiegów i procedur (od zaopatrywania złamań, przez nastawianie zwichniętych stawów, rekonstrukcje więzadeł krzyżowych, szycie różnych innych więzadeł, artroskopie diagnostyczno-terapeutyczne, operacje zespołu Dupuytrena, cieśni nadgarstka, halluxów po endoprotezoplastykę stawów kolanowych i biodrowych). Wszystko też zależy co na danym oddziale się robi i kto co umie.
- niejednokrotnie trzeba pokombinować na zabiegu
- niejednokrotnie wymaga siły fizycznej
- odnoszę wrażenie, co potwierdzają czasem sami ortopedii, że specjalizacja ta uczy Cię wykonywać konkretne procedury, ale o całym człowieku dość szybko tracisz wiedzę. Troche taka wg mnie taśma produkcyjna wink.png
- możliwość otwarcia własnego gabinetu
- ortopedzi będą zawsze b.potrzebni

Zgodzicie się? Co dodacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

po tygodniu na ortopedii zastanawiam się czy to jest faktycznie specjalizacja lekarska czy tylko rzemieślnictwo z elementami majsterkowania i oglądania rentgenów. Dla mnie najnudniejszy przedmiot dotychczas, a o kulturze zachowań panujących na odprawach to można by film grozy napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by jednak nie mówić ortopedzi są bardzo potrzebni i nastawianiem i gipsowaniem wykonują bardzo trudne zabiegi, które znacząco podwyższają komfort życia pacjentów. Mam na myśli chociażby endoprotezoplastykę.

Z drugiej strony nigdy nie zapomnę jak na praktykach pielęgniarskich byłem świadkiem sytuacji kiedy przestraszona żona poszkodowanego (bardzo ładna Pani tak na marginesie) stoi do ustawionego bokiem do niej lekarza i pyta o męża... ten w pewnym momencie się do niej obraca i mówi: czy ja mówiłem, że Panią słucham? :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 years later...

Chciałem odświeżyć temat, jak bardzo siłowa i męcząca jest to praca.

 

Ile trwają najdłuższe zabiegi? czy rzeczywiście trzeba mieć zdrowie jak wół by wystać przy tym stole?

 

Czy jest to praca dla człowieka o słabym zdrowiu, chorowitego ale z pasja ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.