Jump to content
Sign in to follow this  
Newman

Konferencja: Nowoczesne technologie w opiece nad seniorami (Warszawa, 1 lutego 2018)

Recommended Posts

Logotyp.jpgMedFor.me objęło patronatem medialnym wydarzenie

Zapraszamy do debaty z Ekspertami podczas wydarzenia:

„Nowoczesne technologie w opiece nad seniorami”

1 lutego 2018 r., Warszawa

Wstęp wolny, wymagana rejestracja->>

Społeczeństwo na świecie, a tym samym również w Polsce coraz bardziej starzeje się. To niezwykle niepokojący trend, albowiem oznacza wiele rozmaitych wyzwań, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia aż w tak dużej skali.

Profesjonalna opieka nad seniorami zyskuje na znaczeniu i zaufaniu.

Tematyka konferencji:

1.Nowoczesne technologie jako element wsparcia w opiece nad seniorami

• systemy e-dokumentacji i zarządzania domem pomocy społecznej

• elektroniczna wymiana danych

• e-usługi

• e-zdrowie

• technologie cyfrowe

• rozwój świadczeń usług medycznych na odległość (telemedycyna)

• opaski monitorujące funkcje życiowe

• czujniki upadku

• sprzęt medyczny

2.Opieka nad seniorami w Polsce

• dostępność opieki geriatrycznej

• rola instytucji ochrony zdrowia w opiece nad seniorami

• ramy finansowe i prawne opieki nad seniorami

• formy opieki nad osobami starszymi

• rozwój profilaktyki i zachowań prozdrowotnych

• pomoc społeczna dla seniora

• innowacyjne sposoby na zdrowe starzenie się

• rehabilitacja

Grupa docelowa:

• przedstawiciele centrów aktywności seniora, urzędów miast i gmin, szpitali i przychodni

• właściciele i osoby zarządzające domami opieki

• właściciele i osoby zarządzające firmami świadczącymi usługi opiekuńcze

• personel medyczny

W ramach zgłoszenia zapewniamy: udział w wykładach, konsultacje z ekspertami, przerwę kawową, materiały konferencyjne i imienny certyfikat potwierdzający uczestnictwo w konferencji.

Miejsce: Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A., ul. Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa
SALA A, PIĘTRO 1

Czas trwania: 09.30 - 14.30

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt:

Karolina Gromadzka
Tel. 535 304 214
mail: Karolina.Gromadzka@pirbinstytut.pl

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By inkalekarka
      Minęły prawie dwa lata od moich ostatnich wpisów.
      Czy wiele się zmieniło? Nadal pracuję na prowincji, nadal na internie, mam nadzieję, że wiem już znacznie więcej.
      Od niedawna poznaję się też całkiem blisko ze Szczeklikiem (biblią internistów) - powoli kończę specjalizację i egzamin czyha tuż za rogiem... Chyba też lepiej radzę sobie ze stresem, mniej dyżuruję, więcej żyję poza pracą, ale też w ostatnich dwóch latach sporo życia straciłam (albo zyskałam?) na podróżach specjalizacyjnych - na stażach, kursach obowiązkowych do ukończenia specjalizacji. W międzyczasie zmieniłam też tryb pracy - od grudnia jestem rezydentką. Rok temu w lipcu po zwolnieniu się z Oddziału kilku osób zredukowaliśmy liczbę łóżek o połowę - zamknęliśmy całe jedno skrzydło, dzięki czemu jesteśmy w stanie zająć się prawidłowo pacjentami, nie narażając ich zdrowia i życia z powodu zbyt małej liczby lekarzy.
      Ale jak widać nie wszyscy tak twierdzą i nie zawsze jest tak miło, jakby człowiek tego oczekiwał.
      Siedzę właśnie na dyżurze, mam akurat chwilę, żeby zjeść, więc pomyślałam, że napiszę kilka słów, bo dawno aż tak się nie zdenerwowałam.
      Zaczęło się dzień wcześniej - przyjęta w trybie pilnym dwudziestokilkulatka z bólami w nadbrzuszu, z podwyższonymi parametrami zapalnymi, po włączeniu IPP znaczna redukcja dolegliwości, spadek CRP bez właściwie żadnego leczenia poza inhibitorem pompy protonowej (leku hamującego wydzielanie kwasu solnego w żołądku), wczoraj wykonana gastroskopia, USG brzucha, liczne inne badania, na dziś rano ustalono wypis do domu. Wczoraj jeszcze bardzo miły ojciec, z córką stojącą tuż obok, dopytywał o jej stan, o wyniki wykonanych badań, o dalsze plany.
      Wyszłam z pracy zadowolona z dobrego dnia. Ale nic nie trwa wiecznie - dziś od rana jedna wielka afera, matka pacjentki wykrzykująca do mnie, jak to jest zbulwersowana moim zachowaniem (widzi mnie po raz pierwszy w życiu), jak to ordynator powinien mnie nauczyć zachowania (podczas całej rozmowy milczę, ewentualnie przytakuję), no i tam różne inne ciekawe historie, jak to m.in. w POZ nawet brzucha nie zbadają, jak to tylko odsyłają na dodatkowe badania.
      Podsumowując – dostało mi się za całą ochronę zdrowia. Po chwili przychodzi córka okropnie niezadowolona, oczekująca informacji - rozmawiałyśmy wczoraj, dziś rano, ale w porządku, tłumaczę po raz trzeci wszystko od nowa, córka nie pozwala matce słuchać - odsyła matkę do pakowania rzeczy, krzycząc, że ona jest przecież dorosła. Na koniec, w chwili wręczania obu paniom karty informacyjnej  matka przeprasza mnie za swoje zachowanie i dopytuje, czy przyjmuję gdzieś prywatnie, bo ona bardzo by chciała mieć takiego swojego lekarza. Czasem zastanawiam się, czy przypadkiem nie pracuję w psychiatryku....
      I niby człowiek po 6 latach pracy w zawodzie lepiej radzi sobie ze stresem, ale jednak wytrąca go to z równowagi na cały dzień... A tu jeszcze prawie cała doba przede mną i leczenie naprawdę ciężkich stanów, ratowanie życia... Pozostawię to po prostu bez komentarza.
      Ale może to ze mną jest coś nie tak...?
    • By zmarszczka
      Czy są tutaj jacyś rezydenci geriatrii którzy mogli by przybliżyć nieco tę specjalizację? 
      Jakie są wady i zalety? Czy w Polsce w ogóle jest sens iść w geriatrię skoro oddziałów geriatrycznych jest jak kot napłakał? 
    • By Newman
      Społeczeństwo na świecie, a tym samym również w Polsce starzeje się. To niezwykle niepokojący trend, albowiem oznacza wiele rozmaitych wyzwań, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia w aż tak dużej skali. Jak przewiduje Główny Urząd Statystyczny w 2035 roku osoby starsze będą stanowiły aż dwadzieścia procent Polaków.
      Nieustannie musimy polepszać system usług opiekuńczych. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych uczestników konferencji przygotowaliśmy spotkanie o tematyce nowoczesnych technologii dla seniorów. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań poprawi się jakość życia osób korzystających z usług opiekuńczych.
      Technologie w opiece nad seniorami - rehabilitacja i sprzęt medyczny
      28 lutego 2019 r., Warszawa, wstęp bezpłatny, wymagana rejestracja<<
      Tematyka konferencji:
      - systemy e-dokumentacji i zarządzania domem pomocy społecznej
      - elektroniczna wymiana danych
      - e-usługi
      - e-zdrowie
      - technologie cyfrowe
      - rozwój świadczeń usług medycznych na odległość (telemedycyna)
      - opaski monitorujące funkcje życiowe
      - czujniki upadku
      - sprzęt medyczny
      - dostępność opieki geriatrycznej
      - rola instytucji ochrony zdrowia w opiece nad seniorami
      - ramy finansowe i prawne opieki nad seniorami
      - formy opieki nad osobami starszymi
      - rozwój profilaktyki i zachowań prozdrowotnych
      - pomoc społeczna dla seniora
      - innowacyjne sposoby na zdrowe starzenie się
      - rehabilitacja

Grupa docelowa:
      przedstawiciele centrów aktywności seniora, urzędów miast i gmin, szpitali i przychodni
      właściciele i osoby zarządzające domami opieki
      właściciele i osoby zarządzające firmami świadczącymi usługi opiekuńcze
      personel medyczny
      Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób. Uczestnikom gwarantujemy: materiały konferencyjne, przerwy kawowe, możliwość konsultacji z Ekspertami.
      Program wydarzenia aktualizowany będzie na bieżąco na stronie konferencji.

Śledź nas na Facebook: Kliknij tu

*Firmy chcące wziąć udział w konferencji prosimy o kontakt.
      Kontakt z organizatorem:
      Daria Biernacka
      mobile: +48/531 375 811
      e-mail: daria.biernacka@pirbinstytut.pl
    • By Newman
      Społeczeństwo na świecie, a tym samym również w Polsce starzeje się. To niezwykle niepokojący trend, albowiem oznacza wiele rozmaitych wyzwań, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia w aż tak dużej skali. Jak przewiduje Główny Urząd Statystyczny w 2035 roku osoby starsze będą stanowiły aż dwadzieścia procent Polaków.
      Nieustannie musimy polepszać system usług opiekuńczych. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych uczestników konferencji przygotowaliśmy spotkanie o tematyce nowoczesnych technologii dla seniorów. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań poprawi się jakość życia osób korzystających z usług opiekuńczych.
      Technologie w opiece nad seniorami - rehabilitacja i sprzęt medyczny
      28 lutego 2019 r., Warszawa, wstęp bezpłatny, wymagana rejestracja<<
      Tematyka konferencji:
      - systemy e-dokumentacji i zarządzania domem pomocy społecznej
      - elektroniczna wymiana danych
      - e-usługi
      - e-zdrowie
      - technologie cyfrowe
      - rozwój świadczeń usług medycznych na odległość (telemedycyna)
      - opaski monitorujące funkcje życiowe
      - czujniki upadku
      - sprzęt medyczny
      - dostępność opieki geriatrycznej
      - rola instytucji ochrony zdrowia w opiece nad seniorami
      - ramy finansowe i prawne opieki nad seniorami
      - formy opieki nad osobami starszymi
      - rozwój profilaktyki i zachowań prozdrowotnych
      - pomoc społeczna dla seniora
      - innowacyjne sposoby na zdrowe starzenie się
      - rehabilitacja

Grupa docelowa:
      przedstawiciele centrów aktywności seniora, urzędów miast i gmin, szpitali i przychodni
      właściciele i osoby zarządzające domami opieki
      właściciele i osoby zarządzające firmami świadczącymi usługi opiekuńcze
      personel medyczny
      Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób. Uczestnikom gwarantujemy: materiały konferencyjne, przerwy kawowe, możliwość konsultacji z Ekspertami.
      Program wydarzenia aktualizowany będzie na bieżąco na stronie konferencji.

Śledź nas na Facebook: Kliknij tu

*Firmy chcące wziąć udział w konferencji prosimy o kontakt.
      Kontakt z organizatorem:
      Daria Biernacka
      mobile: +48/531 375 811
      e-mail: daria.biernacka@pirbinstytut.pl
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.