Skocz do zawartości
metek19a

medycyna (przygotowania do matury)

Rekomendowane odpowiedzi

witam! 

jestem uczniem liceum 2 klasy (wiadomo biol-chem)

chciałbym się od was dowiedzieć jak wyglądały u was przygotowania do matury?

jako młodszy kolega wiem co chcę robić w życiu,gdzie się uczyć,co zdawać ale potrzebuje pomocy względem ''technik'' nauki biologi i chemii.

wydaje mi się że to co robię nie jest wystarczające,robię czasem matury z tematów które miałem lecz często się zdarza że źle formułuje zdania (biologia) ale ogólnie nie jest  źle.

jak to było u was? siadaliście do książek mniej więcej o której porze/godzinowo? robiliście notatki? zaznaczaliście sobie ważne rzeczy?

chciałbym żeby zainteresowani postem opowiedzieli coś o sobie,chciałbym się uczyć od innych jak i na swoich błędach ale niestety czasu jest mało a marzenia wielkie :D 

z góry dziękuję!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

A co Ci da wiedza, o której godzinie inni zaczynali się uczyć? Oo 

Po pierwsze patrz od początku na arkusze, na klucze - czego się uczyć, a czego NIE. Wkuwanie pierdół zamiast skupieniu się na tłuczeniu zadań to podstawowa przyczyna porażek. 

Dwa to umiejętność odpowiadania na pytanie. Brzmi banalnie? A ile razy ludzie rozpisują się, leją wodę zamiast odpowiedzieć na to, o co tak naprawdę pytają? Czasowniki znaczące w pytaniu - ogarnij to. Słowa bliskoznaczne w biologii znaczą zupełnie coś innego często. Nie płacz, że przecież "napisałeś to samo, tylko trochę inaczej" - ucz się pisać poprawnie z naukowego (biologicznego) punktu widzenia. 

Tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem w sumie ale zastanawiało mnie tak ogólnikowo jak to było u was z godziną ,czy robiliście sobie drzemki po szkole itp :) 

dokładnie jest taki mój problem jak napisałas/eś ''umiejętność odpowiadania na pytanie'' często jest tak że próbuje sie domyślić o co im może chodzić ale jak już trafie to leję wodę mimo że znam,bądź domyslam się odpowiedzi, dosłownie tak jak mówisz heh

zacznę zdecydowanie więcej ćwiczyć na maturach/zadaniach maturalnych. niby to normalne ale sadziłem że nie mam jeszcze tyle wiedzy żeby do tego sięgać, teraz zrobię to z większym optymizmem 

dziękuję bardzo za odpowiedź! duzo dało mi do myślenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robiłam sobie drzemki w dzień, a uczyłam się wieczorami po trochę, jeśli już tak chcesz wiedzieć ;) Uczyłam się na lekcje w szkole, bo mieliśmy nauczycielkę ładnie uczącą do matury.

Większość arkuszy dobrze zrobić po materiale, tak jak Ty chciałeś, ale kilka najlepiej przejrzeć w trakcie nauki. I jak już będziesz robić te sprawdzające arkusze przed samą maturą, to rób je ze stoperem na czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetny wątek, oby pomógł jak największej liczbie uczniów z ambicjami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi