Jump to content
Lulu

Medycyna bez biologii?

Recommended Posts

Forumowicze! 

Potrzebuję waszej porady. Jestem w klasie maturalnej, rozszerzam chemię, fizykę i matmę (początkowo miał byc biol-chem, ale w ostatniej chwili zmieniłam swoj wybór). Mimo wszystko teraz kiedy myślę o studiach żaden inny kierunek nie wydaje mi sie tak ciekawy jak właśnie medycyna i nie umiem wyobrazic sobie siebie w innym zawodzie. Wiem, że studia są ciężkie, a na dodatek musiałabym w wakacje nadrobić całą biologię. Myślicie że jest to osiągalne i mogłabym próbować dostać się jeszcze w tym roku do Łodzi na lekarski, czy może próbować coś bardziej zwiazanego z moim profilem i napisać biologię w przyszłym roku?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

IMO ciśnij te trzy rozszerzenia na Łódź, awaryjnie złóż papiery na jakiś inny kierunek, który w razie czego skończysz. Z biologii, jeśli się dostaniesz, poucz się genetyki, komórki i trochę człowieka, bo reszta biologii nigdy Ci się poza maturą nie przyda, chyba że chcesz dla własnej wiedzy to czytać.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Siqence
      Szukam korepetytora który bardzo dobrze przygotuje mnie z biologii na maturę (zależy mi na lekarskim) od 1 klasy liceum. Jeśli ktoś zna proszę o podanie kontaktu:)
    • By hihi
      Proszę o pomoc, bo jestem całkowicie rozdarta... Waham się między UMB, UMED i GUMED (lekarski) i nie wiem która uczelnia będzie najlepszym wyborem. Nie mam też bezpośredniego kontaktu ze studentami, którzy mogliby przedstawić wady i zalety swojej uczelni i miasta, dlatego proszę o to Was. 
    • By moniikaa
      Jakie mieliście wyniki z matur branych pod uwagę w rekrutacji i jaka to była uczelnia?
      Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. W prawdzie mam maturę dopiero za kilka lat, ale zawsze jest pewien niepokój , że jednak nie da się rady Dlatego zawsze stawiać sobie pewien cel. 
    • By Newman
      Drodzy miłośnicy wysypek, prątków, ropni, grzybic, anatoksyn i agaru!
      Witam serdecznie na Ogólnopolskim forum kół naukowych chorób zakaźnych, mikrobiologii, parazytologii i przyległych. Jeśli w dowolnym miejscu w Polsce działacie w SKN który ma pośrednie i bezpośrednie związki z bakteriami, wirusami, grzybami i pasożytami - to miejsce dla Was! Można tu podzielić się wiedzą, zapytać o szczegóły dotyczące prac naukowych,
      Zachęcam do dołączenia i przedstawienia się koleżankom i kolegom, a także do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie o mikroogranizmach, które wywołują nasze lęki
    • By Mistrzu
      Witam!
      Dzisiaj dopiero zarejestrowałem się, więc jeśli złe wybrałem subforum, to proszę przenieść do odpowiedniego. Otóż mam problem. Nie wiem od czego zacząć. Jestem w drugiej klasie liceum na profilu historia-wos. Wiem, wiem, te przedmioty mało mają wspólnego z medycyną. Ostatnio wiele się zastanawiam, czy decyzja jaką podjąłem 1.5 roku temu była dobra. Jak kończyłem gimnazjum miałem takie same oceny z historii, wosu jak z chemii i biologii. Nie wybrałem profilu związanego z tymi ostatnimi przedmiotami, ponieważ bałem się, że sobie nie poradzę. Mimo, że miałem takie same oceny z tych przedmiotów, ale wiedza była nieporównywalna. Nauczyciele od chemii i biologii zmieniali mi się co roku, każdy z nich miał różne wymagania i tym podobne. Wiele rzeczy nie rozumiałem, i dodatkowo testy próbne przed egzaminem gimnazjalnym niszczyły mi oceny jak i chęci do nauki. Dlatego wybrałem historię. Teraz myślę, że to mógł być błąd, że mogłem spróbować, w razie czego była możliwość przepisania się na inny profil. W pierwszej klasie liceum miałem chemię, biologię, radziłem sobie dość dobrze. Choć braki z gimnazjum dawały o sobie znać. Teraz zbliża się koniec pierwszego semestru i nie wiem co robić? Nie zapiszę się na profil biol-chem z takimi brakami, bo nie wiem, czy to nie byłby strzał w stopę i powtarzanie roku szkolnego. To są takie moje gdybania. Hmm. Czy istnieje możliwość zdawania na maturze historii, wosu, biologii, chemii na poziomie rozszerzonym? Czy istnieje możliwość nauczenia się samemu tych dwóch, trudnych przedmiotów w 1.5 roku od podstaw? Nie wiem co robić, bo choć lubię wos, historię, to jedynym ciekawym kierunkiem jest prawo, które daje zawody prawników, sędziów, prokuratorów, doradców, komorników czy też notariuszy, ale wiadomo, większość tych zawodów praktycznie jest zamknięta :/ Natomiast po biologii, chemii zawsze coś się znajdzie. Nie wiem co robić? Czy dałbym radę tak olbrzymi materiał oswoić? Wiem, że to zależy od konkretnej osoby, ale da się w 1.5 roku? Może miał ktoś podobny problem? 
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.