Skocz do zawartości

Studenci kierunku lekarskiego - z czego się uczyliście?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim. Zauważyłem, że na forum nie ma takiego tematu.
Chodzę do dość słabego liceum więc notatki z zajęć też mam mierne - głównie jest to przepisany podręcznik. Na korepetycje z różnych powodów o których nie chce pisać też nie mam co liczyć. 
Tutaj kierują się moje dwa pytania:
Czy realne są szanse by zdać trzy przedmioty (matma, fizyka i biologia) ucząć się samemu? Czy z góry sobie odpuścić matmę i skupić się na tych dwóch ostatnich?
Jakie podręczniki lub opracowania w sieci polecacie? Z fizyki mam vademecum operona a z biologii Villego. Matma wiadomo - maturki z poprzednich lat.
Dziękuje wszystkim którzy udzielą się w temacie za poświęcony czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! ja również chodzę do słabego liceum ;) w wyniku kilku sytuacji życiowych musiałam pójść do liceum dla dorosłych (w zeszłym roku zredukowano nam zajęcia i wypadła biologia, chemia, fizyka). Więc w tej sytuacji też liczę na siebie i swój wkład w naukę bo nie mam tych przedmiotów w szkole. Z uwagi na fakt, że uczę się sama, jest wiele kanałów na youtube, gdzie Ci ludzie świetnie tłumaczą i da się przyswoić tą wiedzę. Prawie jak korepetycje.

Jeżeli chcesz zdawać maturę z wszystkich trzech to musisz się skupić na każdym z osobna w stu procentach. 

Osobiście polecam Witowskiego dla Biologii i również dobrze mi się czyta biologię na czasie z nowej ery.

Matury wiadomo, ile się da :) Jeżeli jest to Twoje marzenie, to nic nie powinno stanąć Ci na przeszkodzie, żeby je spełnić. Przypominaj sobie dziennie o swoim marzeniu, dodatkowa motywacja zawsze mile widziana! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witowski z biologii (tak samo jak gorąco polecam tez jego zbiór zadań z chemii), Villego tylko doczytywałam niektóre działy, w sumie szczerze mówiąc nie dał mi tak dużo, jak niektorzy go chwala. Czytałam też biologię Operona - uważam, że dosyć średnia. Korzystalam ze świetnie sporządzonych prezentacji nauczyciela biologii z LO, w pełni wyczerpywały temat. Testy testy testy - z biologii jak i z każdego innego przedmiotu, to naprawde podstawa, trzeba się otrzaskać z szybkim zwięzlym i rzeczowym odpowiadaniem, nauczyć się przewidywać czego oczekują w kluczu, dlatego rób mnostwo testów - na samych ksiażkach trudno troche.

Ja nie orientuje się jak teraz wyglądaja rekrutacje, ale są uniwersytety które nie wymagają chemii? Jak ja sie rekrutowałam to albo biol-chem albo biol-chem-fiz/mat. Również sama przygotowywałam się do matury (jestem po humanie) i uważam, że jest to bardzo trudne, dlatego zamiast rozmieniać się na drobne większą ilością przedmiotów, lepiej będzie, jeśli ogarniesz naprawde porządnie 2. 

Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.