Skocz do zawartości

Aparaty próżniowe w leczeniu zaburzeń erekcji


ortega

Rekomendowane odpowiedzi

Czy leczenie zaburzeń erekcji w dzisiejszych czasach według Was nie sprowadza się jedynie do stosowania środków farmakologicznych? Ostatnio sporo wertowałem i okazuje się, że skuteczną alternatywą są aparaty próżniowe.

"Badania R. Lewisa na grupie ponad 34 tysięcy mężczyzn, wskazują na skuteczności pompki na poziomie 65-83%. Podobne badanie przeprowadził R. Witherington na grupie 1518 respondentów, aż 92% osób uzyskało erekcję dzięki zastosowaniu pompki próżniowej. Wiele badań potwierdza wysoką skuteczność, jednak nie wszystkie są tak pochlebne. Jedną z prób wykazujących sceptycyzm na temat działania pompek jest eksperyment Dutta T.C., spośród mężczyzn używający aparatu próżniowego przez średnio 37 miesięcy jedynie 35% uzyskała zadowalające wyniki. Rozbieżność może być spowodowana selekcją pacjentów. Skuteczność leczenia zależy w dużym stopniu od etiologii zaburzeń wzwodu. Skuteczność na zadowalającym poziomie 75% wykazano również u chorych na cukrzyce (badanie Price D.E. i inni)." źródło: https://wiecejmeskosci.pl/pompki-prozniowe-w-leczeniu-zaburzen-erekcji

3 z 4 przytoczonych badań wskazuje na skuteczność 65% lub większą, jedynie jedno z nich na poziomie 35% co i tak według mnie jest dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę, to, że dzięki temu można uniknąć przyjmowania leków. Temat aparatów próżniowych był poruszany na jakiejś konferencji w Polsce i został odebrany bez większego odzewu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Pozwolę sobie nieco odświeżyć ten wątek, zadając proste pytanie: czy tego typu pompki próżniowe są w stanie powiększyć ciała jamiste członka? Piszą o tym chociażby tutaj: https://sferaintymna.pl/pompka-do-penisa/ . Szukam badań na ten temat, co rozwiałoby moje wątpliwości, ale wszystko to co w bazach publicznych, traktuje o problemach ze sprawnością seksualną. Ktoś jest w stanie mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.