Skocz do zawartości
lynx

Jak to naprawdę jest - zarobki i perspektywy?

Recommended Posts

Cześć wszystkim:

Ze względu na moje zainteresowania od dłuższego czasu chciałem pójść na studia na kierunek lekarski, jednak uświadomiłem sobie, że przed podjęciem decyzji (trzeba jeszcze dobrze napisać maturę oczywiście :)) warto byłoby się też dowiedzieć jak wyglądają zarobki w tej branży. Niestety, nigdzie nie mogę znaleźć żadnych rzetelnych informacji, a jedynie ogólnikowe stwierdzenia. W związku z tym mam wielką prośbę do kogoś "w temacie", by odpowiedział mi na te pytania:

1. Ile naprawdę może zarabiać rezydent? Wiem, że to zależy, ale biorąc jakąś rozsądną liczbę dyżurów czy innych prac + podstawa, to o jakich kwotach można myśleć?

2. Jak wygląda możliwość pracy w szeroko rozumianym przemyśle farmaceutycznym (badania kliniczne, firmy) na studiach i po nich? Czy jest taka możliwość jak na np: studiach ekonomicznych, by w czasie studiów mieć tam praktyki, a podczas robienia specjalizacji dorabiać sobie w jakiś sposób tam pracując?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Lekarz i praca w przemyśle farmaceutycznym? Pomyliłeś w takim razie kierunki.

Dużo mówi się teraz o zarobkach w branży medycznej. Lekarz w etyce zawodowej ma zapisaną misję. Pieniądze owszem zarabia ale czy adekwatne do ryzyka jakie ponosi? Dla porównania artykuł wyszperany w internecie https://ekantor.pl/ile-zarabiaja-politycy-i-prezesi-bankow/. Jak wypaada porównanie kiedy w grę wchodzi ratowanie ludzkiego życia.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.