Skocz do zawartości

Czy słuchacie muzyki w trakcie biegania?


dr Mateusz Palczewski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niedawno wróciłem do częstego biegania - jakoś mi się w głowie tak utarło, że kupię sobie słuchawki bluetooth i będę słuchał muzyki w trakcie biegania. Ale im dalej w las to zaczęło mnie denerwować, że:

- wyciszają one wszystko dookoła i nawet nie słyszę specjalnie swoich kroków

- jak leci muzyka o nieodpowiednim tempie - np za wolna w stosunku do biegu - to biegnie się dziwnie

A jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie słuchałem niczego podczas biegania, ale miałem ze sobą ten problem, że obsesyjnie biegałem dla wyników i musiałem się skupić, żeby zmusić ciało do wykonywania wysiłku ponad siły. Przepłaciłem to zdrowiem, ale jak się już ogarnąłem, to i tak nie słuchałem żadnej muzyki, bo przeszkadzała w utrzymywaniu tempa. Doświadczenia mojego rodzonego brata są podobne, z tym, że on musi biegać dla wyników, bo jest żołnierzem.

Co do wytłumiania dźwięków dookoła - zauważyłem ten problem, chociaż z drugiej strony podczas biegania i tak nie słyszałem nigdy zbliżającego się z tyłu pojazdu. Podczas spacerowania jest inaczej i już z daleka wiem, że coś się zbliża, a w biegu dopiero jak mnie mija, lub próbuje mi z tyłka garaż zrobić. Chyba głuchnę podczas biegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 years later...

Ja niestety nie lubię biegać chociaż wiem jak dbanie o aktywność fizyczną jest ważną sprawą. Mimo wszystko ja również zdecydowałem się zapisać mojego syna na treningi piłki nożnej. Najbardziej podoba mu się na treningach w https://soccerskills.pl/pl/ i jestem przekonany, że zostanie tam na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja lubię słuchać muzyki na co dzień i robię to tak często, jak tylko mogę. Wiele ciekawych płyt różnych gatunków jest w tym sklepie https://winylownia.pl/ . To sklep, w którym znajdziecie płyty winylowe, które są często niedostępne albo zostały wydane w limitowanym nakładzie. W ofercie są też klasyki gatunków. Sklep działa od wielu lat, a ich oferta jest cały czas poszerzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.