Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
eMCe71

Czy słuchacie muzyki w trakcie biegania?

Recommended Posts

Cześć, niedawno wróciłem do częstego biegania - jakoś mi się w głowie tak utarło, że kupię sobie słuchawki bluetooth i będę słuchał muzyki w trakcie biegania. Ale im dalej w las to zaczęło mnie denerwować, że:

- wyciszają one wszystko dookoła i nawet nie słyszę specjalnie swoich kroków

- jak leci muzyka o nieodpowiednim tempie - np za wolna w stosunku do biegu - to biegnie się dziwnie

A jak jest u Was?

Ja nigdy nie słuchałem niczego podczas biegania, ale miałem ze sobą ten problem, że obsesyjnie biegałem dla wyników i musiałem się skupić, żeby zmusić ciało do wykonywania wysiłku ponad siły. Przepłaciłem to zdrowiem, ale jak się już ogarnąłem, to i tak nie słuchałem żadnej muzyki, bo przeszkadzała w utrzymywaniu tempa. Doświadczenia mojego rodzonego brata są podobne, z tym, że on musi biegać dla wyników, bo jest żołnierzem.

Co do wytłumiania dźwięków dookoła - zauważyłem ten problem, chociaż z drugiej strony podczas biegania i tak nie słyszałem nigdy zbliżającego się z tyłu pojazdu. Podczas spacerowania jest inaczej i już z daleka wiem, że coś się zbliża, a w biegu dopiero jak mnie mija, lub próbuje mi z tyłka garaż zrobić. Chyba głuchnę podczas biegu...

Czyli nie jestem sam ;) Co Ci się ze zdrowiem przez to bieganie stało?

Serce sobie przeciążyłem. Arytmię miałem od zawsze, sport też od zawsze uprawiałem, ale kiedy zacząłem szaleć, serce się rozklekotało. Poradziłem sobie i już od jakiegoś czasu jest dobrze.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.