Skocz do zawartości

Tegoroczni kandydaci.


Blacknred

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, wygląda na to ,że jestem pierwszym tegorocznym kandydatem. Warto by było rozkręcić dział który dostaliśmy. Jeżeli pojawi się ktoś więcej to może coś o planach? Co? Gdzie? i Kiedy?

Więc może zacznę, sam jestem studentem Inżynierii i Gospodarki Wodnej lecz dopiero teraz otrzeźwiałem i zrozumiałem ,trzeba robić coś co sprawia przyjemność i dlatego w tym roku chcę spróbować na lekarski we Wrocławiu lub Katowicach czy Zabrzu. Jeżeli ten plan się nie uda to będę ratował się Farmacją.

Tyle w słowach wstępu zapraszam do przedstawiania się i dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacknred, fajnie, że napisałeś! Plan jest taki, że jak uczelnie poinformują o rekrutacji na rok 2012/2013 to my dołożymy starań żeby tutaj przedstawić wszelkie ważne kwestie. W osatatnich latach próg we Wrocławiu na lek z tego co wiem był powyżej 270 pkt, rok wcześniej 249. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Na Śląskim Uniw. Medycznym jest o tyle fajnie, że można złożyć jedno podanie, a jeśli nie dostaniesz się do jednego miasta to rozpatrzą i w drugim. Tak było w 2006. Jeśli ktoś wie jak jest teraz to dajcie znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę za bardzo się zagłębiać w progu punktowe ponieważ to tylko mnie pogrąża. Muszę uciec z tego kierunku gdzie jestem bo robienie czegoś co mnie nie interesuje mnie tylko pogrąża. Mam zamiar złożyć na te uczelnie gdzie moje szansę będą większe niż we Wrocławiu ponieważ nadal wymagana tutaj jest fizyka przy rekrutacji. Jeszcze wspomnę ,że nie chodzę do szkoły tylko sam się przygotowuję do matury co proste nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie chcę za bardzo się zagłębiać w progu punktowe ponieważ to tylko mnie pogrąża. Muszę uciec z tego kierunku gdzie jestem bo robienie czegoś co mnie nie interesuje mnie tylko pogrąża. Mam zamiar złożyć na te uczelnie gdzie moje szansę będą większe niż we Wrocławiu ponieważ nadal wymagana tutaj jest fizyka przy rekrutacji. Jeszcze wspomnę ,że nie chodzę do szkoły tylko sam się przygotowuję do matury co proste nie jest.

W Katowicach i Zabrzu jest jedna lista, ale składasz tam gdzie wolisz - do drugiego miasta przenoszą Cię jeśli zabraknie miejsc w tym w którym wybrałeś. Fizyka nie jest u nas wymagana. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szansa jest zawsze:) z racji tego, że chyba zostali jako ostatnia uczelnia, która wymaga fizyki R (Wawa i Wro chcą P, a Ldz i Olsztyn zamiennie z matmą, o Krk nie wspomnę) mają mniejsze zainteresowanie (o czym świadczą chociażby progi w tym roku, duuuużo niższe niż na innych uczelniach i niższe niż w ubiegłym roku w Szczecinie) => mniej kasy napływa z rekrutacji itd. Ale to tylko szansa i wolne dywagacje, to nie jest na pewno:) Z drugiej strony dla ludzi "ratujących" się fizyką to w zasadzie ostatnia szansa, żeby się dostać, jeśli nie mają zbyt wysokich wyników..trudno stwierdzić na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Także jestem tegoroczną kandydatką. Podobnie jak Blacknred otrzeźwiałam po niecałym pół roku studiowania chemii.

Wczoraj również pisałam fizykę rozszerzoną. Poziom taki, a nie inny, bo w zesżłym roku na takim poziomie ją zdawałam i mi nie poszło. Na szczęście jestem w tej komfortowej sytuacji, że rekrutacja dla mnie to formalność (laureat Olimpiady Chemicznej), a matura zdaję na zasadzie udowodnienia sobie, że mogę i potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.