Skocz do zawartości

Leki, które nie działają


Kot

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie sztandarowym lekiem z takiej grupy (choć z tego co wiem, nie można używać tutaj formalnie słowa "lek") jest Oscilococcinum i temu podobne...

Ja również nie wierzę w homeopatię, zresztą jak większość lekarzy ale z drugiej strony ... mój młodszy szwagier nie mógł się uporać z trądzikiem młodzieńczym, chodził po różnych dermatologach, przepisywali mu antybiotyki, maści jeden przepisał homeopatyk i trądzik zaczął ustępować ... moja narzeczoną męczył kaszel przy zapaleniu oskrzeli wypiła Stodal (czy coś takiego) i częstość kaszlu się zmniejszyła (syropy z pini, czy inne nie działały). Może też nie jest do końca tak, że tylko to co jest oparte na faktach działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stodal nie jest lekiem homeopatycznym.

Mnie wyjątkowo wstrętna i uciążliwa choroba, której siedmiu lekarzy nie mogło zdiagnozować przeszła po nalewce z lilii. Albo raczej- przeszło bo przejść miało.

Efekt placebo jest wszystkim tu znany, ale nie znaczy to, że mamy przepisywać pacjentom garść cukru za kilkanaście PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stodal nie jest lekiem homeopatycznym.

Mnie wyjątkowo wstrętna i uciążliwa choroba, której siedmiu lekarzy nie mogło zdiagnozować przeszła po nalewce z lilii. Albo raczej- przeszło bo przejść miało.

Efekt placebo jest wszystkim tu znany, ale nie znaczy to, że mamy przepisywać pacjentom garść cukru za kilkanaście PLN.

Hmm, to dlaczego na ulotce jest napisane lek homeopatyczny? lekarze również tak uważają. W takim razie, czy aby na pewno nie wierzyć w elementy medycyny niekonwencjonalnej (do której homeopatia, jakby nie patrzeć też się zalicza)? Osobiście nie wierzę w to, że kropla jadu w wannie wody może pomóc, ale z drugiej strony jak słucham znajomych, którzy twierdzą, że im homeopatia pomogła to już nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mea culpa:)

Parafrazując Petroniusza: pomoże, nie pomoże, byleby nie zaszkodziło. Czasem zadziała efekt placebo, czasem samo ustąpi (co mi pomogło już się nie dowiem). Nie zaszkodzi uzupełnienie terapii medycyną niekonwencjonalną, ale niestety wielu ludzi nie ufając lekarzom stosuje jakieś dziwaczne porady zamiast sprawdzonych środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.