Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się Was zapytam, którą specjalizację uważacie w chwili obecnej za bardziej przyszłościową?

Onkologia kliniczna czy onkologia i hematologia dziecięca?

 

Wiem, wiem - zupełnie inna specyfika, zupełnie inne przypadki etc etc - po prostu interesuję się onkologią, kiedyś myślałam o pediatrii, a obecnie przy uwolnieniu pewnych specjalizacji w modułach, otworzyła się droga do onkologii i hematologii dziecięcej. Stąd moje pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zastanawiam się nad specjalizacją z onkologii/radioterapii czy ktoś z Was może jest już w jej trakcie i mógłby napisać jak wygląda typowy dzień pracy ?czy jesteście zadowoleni z wyboru?jakie są perspektywy po skończeniu specjalizacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ola87 co do zgód to są zawsze potrzebne dlatego, że wymagane to jest w tym wykazie dokumentów, które składasz. Fakt, że z dostaniem się nie ma problemów bo jest dużo miejsc mało chętnych. Co do wojskowego szpitala to możesz mieć o tyle problem, że ta jeszcze trzeba mieć zgodę ministerstwa obrony narodowej bo pierwszeństwo tam mają wojskowi lekarze. Trzeba sobie od razu powiedzieć że pracy jest bardzo bardzo dużo. Mam na myśli niestety papierkową robotę, która zajmuje ponad 90% czasu pracy. Po około roku pracy zaczyna się dyżurować i przyjmować w Oddziale Dziennym, ale to już szefowa decyduje kiedy jest ten czas. Typowy dzień pracy? hmm w DCO to wygląda tak że zaczynamy o 8 jest odprawa. Potem zapoznajesz się z historiami chorób pacjentów, których masz przydzielonych, idziesz na wizytę i badasz ich. Zazwyczaj między 10 a 11 jest albo omawianie pacjentów albo wizyta z szefową w zależności od dnia. A potem rozpisujesz chemię i robisz całą papierologię. Z grubsza tak to wygląda. Jeśli chcesz zobaczyć jak to wygląda to najlepiej przyjdź na wolontariat do nas i zobacz sama :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech z onkologią jest tak, że wielu pacjentów to są chorzy ambulatoryjni przez naprawdę WIELE lat. Można się z nimi zżyć widując ich dziesiątki razy w poradni. Tymczasem w wielu przypadkach choroba postępuję i w końcu przestają przychodzić na kontrole. Onkolog zazwyczaj przewiduje kiedy mniej więcej się to stanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 years later...
Cytat

zdecydowana większość nowotworów rozpoznawana jest przez lekarzy rodzinnych, internistów, chirurgów itp.

Nie opowiadaj bzdur..mojej siostry mama poszła właśnie do internisty, dermatologa a potem do chirurga i co się stało? Jej zmiana skórna dla każdego z nich była po prostu zwykłą zmianą. Po szeregu badań i wizycie u onkologa od razu został zdiagnozowany czerniak, na szczęście bez przerzutów. Jak masz udzielać informacji to najpierw trochę poczytaj na ten temat. Onkologia to bardzo ciężka dziedzina. Niestety u nas w kraju jest bardzo mało specjalistów w tej dziedzinie. Mowa tutaj oczywiście o tych z powołania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.