Skocz do zawartości

Przygotowania do matury.


Blacknred

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Olsztyn, ale do Łodzi też bym się dostał jakbym tam papiery złożył :)

Ja byłem na mat-fizie, więc matematyka rozszerzona była dla mnie głównym przedmiotem na maturze. Dobrze się zastanówcie, bo teraz okazuje się, że czasem łatwiej dostać się na UJ, niż na Gdańsk, czy Poznań osobom, które matematykę umieją bardzo dobrze i z podstawą poradzą sobie na poziomie 95% (przypadkiem do krk nie próbujcie brać rozszerzonej matmy, bo to strzał w stopę - nie opłaca się, bo nie ma przelicznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę na jakieś oświecenie, bo chcę naprawdę chcę studiować na wydziale lekarskim. Tylko ten zapał do nauki raz jest raz go nie ma, nie wiem dlaczego czasami mam wrażenie ,że ja nie patrzę na powagę sytuacji. Druga sprawa to studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, nie dią mi bo mnie to nie ciekawi boję się ,że szybko padnę na Akademii Medycznej. Jak się uda to wszystkim po faworku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aszyn dodałeś mi wiary w to, że ludzie po mat-fizie też mogą dostać się na medycynę, mimo iż w takich klasach jest znacznie mniej biologii i chemii ;) ja rownież jestem w mat-fizie tylko planuję zrobić sobie rok przerwy po 3 klasie, żeby dobrze przygotować się i zdać maturę. A na które uczelnie ( z tych, w których punktowana jest matematyka lub fizyka) najłatwiej się dostać ?

@Blacknred rozumiem Cię w 100% bo czasami mam podobnie ;) ale każdy przechodzi czasami chwile lenistwa...;) trzymam kciuki za Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że w tym momencie najbardziej sensownym wyjściem z matematyka rozszerzoną jest normalny lek w Łodzi, chyba, że ktoś ma awersję do tego miasta.

Z fizyką warto startować do Warszawy i Wrocławia, ale lepiej pisać ją na podstawie jak się jest gorszym z tego przedmiotu, gdyż jest łatwiejsza, a przelicznik z PR nie warty zakuwania takich ilości materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale są chyba takie uczelnie, w których rozszerzenie jest punktowane podwójnie i opłaca się je zdawać, prawda ?

nie ukrywam, że z chęcią poszłabym do Szczecina, bo miałabym blisko, tylko że tam fizyka rozszerzona jest wymagana, więc nie ma żadnych przeliczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.