Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hide

Czyrak, ropień czy co?

Recommended Posts

Od kilku dni na facebooku krąży film zatytułowany "największy pryszcz świata". Zastanawiałem się co dokładnie jest to za zmiana - myślicie, że to tak ogromny czyrak? Film obiegowo traktowany jest jako ciekawostka, ale myślę, że można go tutaj zamieścic, bo ma jednak zdecydowanie medyczny wymiar ;)

UWAGA, film jest najprościej ujmując obrzydliwy, nawet dla medyków (przynajmniej dla mnie był), więc jak ktoś chce sobie oszczędzić nudności i nie jest pewny to NIE POLECAM!

Hehehe to wygląda jak pasta do zębów. No w samym filmiku jest tytuł - "abscess extraction" czyli mówiąc po polsku drenaż ropnia.

Wg mnie zdecydowanie ropień - brak jest tutaj zdecydowanego czopa martwiczego tkanek, tutaj mamy do czynienia jedynie z ropą (swoistego rodzaju, trzeba przyznać)

Guest domixon

Dziwny widok. Tak jak przedmówcy wspomnieli - ropień z treścią jak pasta do zębów.

Ropień, ropień. Oglądaliśmy podobne (autentyczne) filmy dotyczące ropni okołoodbytniczych na chirurgii przewodu pokarmowego. Lało się z nich i lało, do litra treści, bleh.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.