Skocz do zawartości

Odzież medyczna


meomartino

Rekomendowane odpowiedzi

Co do lumpeksów z używaną odzieżą roboczą - we Wrocu się taki znajduje przy ul. Sępa-Szarzyńskiego. Tani i można znaleźć rzeczy w naprawdę dobrym stanie. Tylko, że jest problem z małymi rozmiarami, bo to są ciuchy z Niemiec ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do niespieralnych plam z krwi - próbowałaś namoczyć w wodzie utlenionej? Nie wiem jak stare plamy, ale ja krew zmywałem właśnie wodą utlenioną i schodziło ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój niedopasowany komplet kupiłam właśnie na uniformex.pl - jakość dobra, ale rozmiar nie dla długonogich niestety.A zamawianie ze Stanów wydaje mi się za drogie na studencką kieszeń. To podsunęło mi pomysł, że mogę poszukać kompletu w Anglii. W każdym sklepie z odzieżą mają spodnie w wersji short, regular i long, więc może i w medycznych tak będzie? :) Plus taki, że ma mi kto przywieźć rzeczy bez opłaty.

Co do wody utlenionej na plamy z krwi - nie, nie próbowałam, nawet nie pomyślałam że tak się da. Dziękuję, skorzystam z rady i dam znać, jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Anglii właśnie też trudno dostać, dlatego musiała zamawiać w stanach no ale może Tobie uda się takie znaleźć jak tak to podaj mi później stronę, proszę.

No i jeszcze jeden problem z odzieżą medyczną w Anglii jest taki, że jest kiepskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIegdzie nie widziałam kompletów ze spodniami dłuższymi niż norma :(

 

Znalazłam w necie firmę (novamed.pl), która robi spodnie w różnych wersjach długości. Przy rozmiarach są w nawiasach litery, oznaczające długość, np. rozmiar M (T) - oznacza medium tall, "wysokie" M. W mailu od przedstawiciela firmy dostałam informację: "Spodnie medyczne z oferty katalogowej firmy Landau w rozmiarze dla osób wysokich posiadają wewnętrzną długość nogawki maksymalnie do 85 cm." Szkoda tylko, że nie wiadomo, co dokładnie oznacza DO 85 cm ;)

Wiem też, że spodnie Tall robi firma Cherokee. W USA łatwe do zdobycia. Napisałam do jednej z polskich firm, która w sklepie internetowym ma spodnie tej firmy, czy posiadają też wersję T, ale nie dostałam odpowiedzi. T to ok. 81,3 cm.

 

med-service.pl ma dostępne spodnie z nogawką 84 cm. Jest też opcja niestandardowa - podaje się wymiary przy zamówieniu i szyją na wymiar (za dopłatą 20 zł).

 

W Wielkiej Brytanii znalazłam np. to: http://www.alexandra.co.uk/smart-scrub-trousers-169873.html#.UxIafPm63ng 36 cali, czyli 91 cm oraz

http://www.grahamegardner.co.uk/ tu przy wyborze spodni z lewej można kliknąć "narrow by fit" i wybrać długość nogawki jako kryterium wyszukiwania.

 

Szukam dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.