Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

MedFor.me - Medycyna. AI. Obiektywnie

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

jmuhha

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez jmuhha

  1. Cześć, zbliżają się wakacyjne praktyki, dlatego też posiłkowałem się internetowymi poradnikami w których poruszany był temat obuwia ochronnego dla personelu. Dokładnie chodzi o crocsy i ich używanie w szpitalu. W niektórych artykułach autorzy nawiązywali, że są one niebezpiecznie i nie zalecane ze względu na "otwory" w górnej części, a tym samym aż proszą się by upadła tam "zanieczyszczona krwią strzykawka z igłą". Jak wy zaopatrujecie się na ten typ obuwia? Czy jest on bezpieczny? Czy wasze szpitale respektują crocsy?
  2. Ok Skoro studenci medycyny tak mówią to nie pozostaje mi nic innego jak się do tego dostosować. SaNataANa jeśli mogę spytać, co bylo twoją mocniejszą stroną w całym LO? [bio czy chem?]
  3. Czym uzupełniać wiedzę? Chodzi mi oczywiście o dodatkowe książki - jak na razie pracuje na biologii Villego + podręcznik szkolny - Jakie książki do uzupełnienia wiedzy radzilibyście? Coś dodatkowego z chemii?
  4. Powracając do tematu BIO-CHEM mam do was pytanie, czy wy jako dzisiejsi już studenci od małego marzyliście o byciu lekarzem, czy to raczej czysty przypadek, że jesteście na kierunku "lekarskim?" Ile lat przed końcem LO byliście pewni swojego wyboru? Czy jednak do końca mieliście inne perspektywy?
  5. Mam do was kolejne pytanie, bo widzę, że atmosfera robi się napięta. Na jakie przedmioty na kierunku medycznym kładzie się największy nacisk? Szwagier [lekarz] opowiadał, że miał nawet zajęcia z filozofii?! Macie jakieś "dziwne przedmioty?" Jakie są waszym zdaniem najtrudniejsze?
  6. a jak to jest z tą rywalizacją na studiach? Grupa "studentów" jest raczej zgrana i pomaga sobie nawzajem, czy raczej każdy idzie swoją drogą i jedynym celem jest bycie lepszym od każdego [to nawet dobra cecha, zależy jak się patrzy]
  7. No proszę Tak się złożyło, że przez ostatni tydzień leżałem sobie w szpitalu [wycinali mi wyrostek] teraz pozostaje mi odpoczywać. Będąc w szpitalu dopiero uświadomiłem sobie z czym mają do czynienia lekarze, od grypy po rozkruszone kości przez... tysiące innych przypadków. Pytanie do was, czy osoba młoda, wrażliwa może pokonać swoje słabości? Chodzi mi o słabości np. widoku krwi, czy po prostu "otwartego pacjenta". Wy jako studenci na pewno macie zajęcia na których was uczą całej anatomii, nie było wśród was osób które nie wytrzymywały i musiały "zmieniać swój fach" czy raczej to kwestia przyzwyczajenia a może nastawienia? Trochę pytanie z innej beczki, ale tak mnie naszło
  8. Czyli już wiem Coś więcej, bo zawsze myślałem, że ten pierwszy kontakt z pacjentem i "szpitalem" jest dopiero na stażu już po studiach. Powiedzcie mi jeszcze, skoro już ta kwestia została poruszona ile tak na prawdę lekarz po studiach zarabia, a ile lekarz na kontrakcie? Duża róznica jest pomiędzy specjalizacjami?
  9. a wy jako już studenci, macie jakieś zajęcia np w prosektorium by poznać lepiej budowę ciała człowieka? Czy to dopiero w późniejszych latach. Na studiach ma się wcześniej jakieś praktyki, czy dopiero na stażu zdobywa się pierwsze doświadczenie z prawdziwymi pacjentami?
  10. Nie nie, chodzi mi po prostu o samego "lekarza", w społeczeństwie. Czy być dzisiaj lekarzem to takie wyróżnienie czy już nie?
  11. Ale przecież jacyś lekarze muszą być!. Niestety świat sprawiedliwy nie jest, a z tego Co się czyta w polsce o prace trudno - i nawet nie chce myśleć co bd kiedy to ja będę po jakiś studiach... A co uważacie o "tytule doktora" czy doktor dziś to tyle samo co doktor wcześniej? Tyle samo znaczący? Słyszałem, też, że teraz lekarzom zabrali staż tak? Czyli jak to wygląda, od razu po studiach "student zamienia się w lekarza"?
  12. a czy po bio-chemie można pracować w policji? Toksykolog [ten od śladów itd ] to po farmacji?
  13. jeżeli są obeznani w temacie to proszę odpowiedź na to: Ostatnio też wyczytałem, że "technik - farmaceuta" to zawód który ma powoli wymierać, i nie ma kto ich przyjmować na staż - to prawda czy kolejny internetowy kit? a Ci którzy się nie dostali [ z waszych klas, znajomi ] na med,stome,farmacje, Co wybrali? a raczej "Co musieli wybrać"
  14. No tak, ale w końcu chyba cieszyłeś się jak dostałeś się na lekarski.
  15. Spokojnie Przecież nigdzie nie powiedziałem, że wybieram się na medycynę. Po prostu chciałem usłyszeć opinie tych którzy ten "wybór" mają za sobą, i są obeznani w tym temacie. Na razie pozostaje mi po prostu nauka a później to się "zobaczy". Byłem też ciekaw co po tym "Bio-Chemie" jest wartościowego oprócz Stomy, Med i Farmacji. Ale jak widzę wielu wyborów nie ma. berbelek to mam rozumieć, że żałujesz swojego wyboru? A reszta; wybralibyście co innego, gdybyście mogli zacząć "jeszcze raz" i LO przeżyć raz jeszcze? Ostatnio też wyczytałem, że "technik - farmaceuta" to zawód który ma powoli wymierać, i nie ma kto ich przyjmować na staż - to prawda czy kolejny internetowy kit?
  16. Panowie książkach tj. tych z liceum [lekcyjnych?] czyli po prostu operon rozszerzenie, czy jakis "encyklopedii operonu"
  17. W drugiej "2015" to mój błąd <sorry>, czemu ma służyć? Po prostu chciałem się troche obeznać jak to jest teraz itd. A teraz pytanie z innej beczki Nasza babeczka od biologii powiada, że mamy kupić jakąś nową książke od biologii [taka encyklopedie] na razi ekorzystam z Biologii Villego z 1998 roku i tu pytanie, czy rzeczywiście Villi z 98 jest już nic wart i trzeba kupować nową, czy to tylko nabijanie kasy przez wydawnictwa?
  18. Sanatana a specjalizacja jaka Ci się "marzy"?
  19. hypersonic a już od małego chciałeś być "lekarzem?" brałeś pod uwagę inny kierunek niż lekarski? a specjalizacje jaką chcesz obrać?
  20. Sanata to mi odpowiedź na to samo pytanie jak studia? jak "powodziło" Ci się w LO? byłeś wyróżniającym się uczniem?
  21. hypersonic a ty jesteś na lekarskim? jak studia? jak "powodziło" Ci się w LO? byłeś wyróżniającym się uczniem?
  22. Z góry przepraszam, że mój wątek rozpętał małe piekło PYtałem was o to, jakie wy kierunki obraliście i mało kto mi na to odpowiedział. Ktoś zaproponował informatyke, niestety nie czuje się dobrze w matmie, więc już idąc do LO odrzuciłem możliwość pójscia na ten kierunek. Ostatnio czytałem o przedstawicielach farmaceutycznych bądź medycznych? Co sądzicie o tym zawodzie? Wiecie może jakie studia trzeba ukończyć? Skupmy się może najpierw na polsce, bo jak na razie nie wyobrażam sobie wyjazdu do innego państwa. Dodajac do wątku zarobków to nie wiem czy Ci lekarze zwłaszcza po specjalizacji mogą narzekać. Praca na KONTRAKCIE w szpitalu to nie są jak na polskie warunki małe pieniądze, od tego często własne [wynajmowane] gabinety.... więc Lekarz w polsce i tak chyba źle nie ma. Tak samo farmaceuci; jedna siostra juz po studiach a druga w trakcie; mówią, że na studiach jest wycisk, no ale nie ma Co się dziwić. Macie może jakąś wiedze na temat zawodu Stomatologa?
  23. Witam serdecznie. Temat może nie do końca związany z medycyną, ale można powiedzieć, że z tej rodziny. Mam 17 lat i i za rok pisze mature, uczęszczam do Liceum Ogólnokształcącego na profil bio-chem. Lubię Biologie i "trochę mniej" chemię. Ale nie o to się rozchodzi. Chciałbym zapytać się starszych już osób jaką ścieżkę zawodową obraliście i czy dziś jesteście z tego wyboru zadowoleni? Czy za te kilka lat wciąż medycyna czy kierunki medyczne będą dobrym wyborem? Kim dziś jesteście? Napiszcie! Moje drugie pytanie brzmi; Jakie są dobre kierunki studiów dla osób po bio-chemie [pomijając farmacje, medycyne i stome] Pozdrawiam!

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.