Witam,
Uczę się obecnie w liceum zaocznym, został mi rok do jego zakończenia, a więc maturę będę zdawał w 2015 roku. Chciałbym pójść na medycynę, która od kilku lat mnie pasjonuje (konkretnie interesuje mnie psychiatria), ale dopiero teraz jestem zdecydowany. W związku z tym pytania :
1) Czy to, że chodziłem do zaocznego LO będzie problemem?
2) Czy jestem w stanie od praktycznie zera nauczyć się do matury z chemii i biologii (tylko te dwa są potrzebne?) w ciągu ~14-15 miesięcy? Chciałbym zacząć pierwszego lutego. Jestem w stanie poświęcać po kilka godzin dziennie - ile musiałbym się uczyć dziennie, by mi się to udało? Dodam, że pozapominałem wszystko, nawet wiedzę z gimnazjum. Mam obecnie 20 lat.
3) Jakie polecacie materiały? Jakieś podręczniki, etc.? Polećcie coś dobrego by porządnie zacząć do tego lutego.
4) Jaki system nauki polecacie? Nauka z podręczników mieszana z testami? Rozwiązywanie starych matur? Mieszać chemię z biologią czy uczyć się ich oddzielnie / naprzemiennie?
5) Zmiany w 2015 będą dla mnie znacznym utrudnieniem?
6) Tu domyślam się, jaka będzie odpowiedź, ale czy jeżeli zawalę maturę z polskiego (nie zdam) a dobrze pójdzie mi chemia i biologia to mam szansę się dostać? Pytam, ponieważ polski zawsze szedł mi opornie i szkoda mi "zaśmiecać" pamięci lekturami.