Miałem kilka takich sesji i najważniejsze jest to, że tempo jest zupełnie inne niż w klasycznym masażu zobacz tutaj. Wszystko jest bardzo spokojne, powolne i skupione na oddechu oraz rozluźnianiu napięć w ciele. Nie ma pośpiechu ani “mechanicznego” podejścia, raczej uważna praca z ciałem i stanem wyciszenia. Dużo zależy od osoby prowadzącej, ale w dobrym wykonaniu to głęboki reset układu nerwowego – człowiek wychodzi lżejszy, spokojniejszy i naprawdę odcięty od stresu.