Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

MedFor.me - Medycyna. AI. Obiektywnie

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Skąd te długi i problemy w finansowaniu medycyny? Moja teoria

Featured Replies

Napisano

Duża część populacji to sobie korzysta z porad lekarzy za 25 euro. A ciekawego kogo byłoby stać na leczenie na oddziale.

 

Trzeba też wziąć poprawkę, że Ty się pewnie obracasz w środowiskach "bogatych" i może Ci się wydaję, że dużo. A w Polsce bieda, aż piszczy. 10% bezrobocia, 10% pracujących zarabia minimalną (ok. 200 euro netto ), więcej niż połowa pracujących, poniżej średniej (ok. 600 euro netto). A zarabiających powyżej 5 tys. zł (ok. 1250 euro) na rękę w Polsce jest 750 tys. osób. Czyli to śmiech po prostu.

 

A co do kosztów własnych NFZ wynoszą one ok. 1% środków na ochronę zdrowia. Uważasz, że to dużo? Prywaciarze mają mniejsze?

Napisano

Mógłbyś jakieś źródło do tego 1% podać bo ja słyszałem/czytałem że więcej  (ile podam kiedy odnajdę tekst źródłowy)

 

Nie obracam się w środowisku bogatych tylko przeciętnym (ok średniej krajowej )

 

 

 10% pracujących zarabia minimalną (ok. 200 euro netto )

 

Z wszelkich wiadomych mi źródeł to w 2013 pensja minimalna wynosi 1600 a w 2014 wzrośnie do 1680 

Czyli teraz oscyluje w graniach 1180 zł netto wiec wg dzisiejszych średniego kursu Euro jest to ok 280 euro a nie 200

 

Chodź mało znam osób z pensją minimalna więszkość bliżej średniej

 

 

Nie stwierdziłem , że dużą cześć stać na leczenie szpitalne prywatne ale że większość znanych mi osób korzysta z wizyt prywatnych do kilku razy w roku bądź odpłatnej diagnostyki

Wiec wyższa stawka zdrowotna bądź współudział w kosztach leczenia byłby do przełknięcia bo "nieformalnie" ma on miejsce już teraz

Napisano

Dobrze niech będzie 280 euro. Chciałem tylko pokazać, że 20% populacji zdolnej do pracy żyje za jakieś grosze (chyba 80 euro nie robi tu znaczącej różnicy). A trzeba doliczyć tutaj jeszcze rencistów i emerytów, lol.

 

Co do kosztów NFZ: http://www.nfz.gov.pl/new/?katnr=0&dzialnr=2&artnr=5578

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.