Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

MedFor.me - Medycyna. AI. Obiektywnie

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

meomartino

MD
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez meomartino

  1. Hej, jakiś czas temu słyszałem, że podnoszenie ciężarów (czy to z ziemii, czy na ławeczce itd) wcale nie jest zdrowe. Argumentacja jest taka, że przy submaksymalnym wysiłku ciśnienie potrzebne na perfuzje narządów rośnie tak znacząco, że może to sprzyjać chociażby powstawaniu tętniaków. Nie wiem czy można się z tym tak łatwo zgodzić, bo czy sumarycznie podliczając 10 minut podwyższonego ciśnienia (nie wiem jakich zakresów w sumie sięga, ale załóżmy, że jest powyżej 180/100) może się przyczynić takim powikłaniom jak chociażby powstawanie tętniaka łuku aorty? Wiecie coś więcej na ten temat? Jakaś literatura? Pozdrawiam!
  2. Bez jaj, jak przeczytałem Twój pierwszy cytat to chciałem powiedzieć "chociaż zna się na ewolucji chłopak", a dopiero potem do mnie dotarło, że tu nie chodziło o skrzela :D:D
  3. Tak z ciekawości - czy są już u Was przyznawane stypendia rektora? Jeśli tak to można wiedzieć w jakiej kwocie? Pozdrawiam!
  4. Jak część z Was może zauważyła po moim temacie , który niestety póki co nie doczekał się odpowiedzi, interesuje się tematyką HIV/AIDS. Z resztą - prawdopodobnie każdy student medycyny się nią interesuje, ale mnie wciągnęła jakoś szczególnie. Powodów jest kilka: skala problemu, śmiercionośność wirusa i NADZIEJA! Ogólne wrażenie jakie odnoszę jest takie, że pokonanie tego wirusa to kwestia najwyżej dekady. To co dzieje się wokół tego wirusa też jest zdecydowanie interesujące - mam tu na myśli chociażby przełom w lecznictwie po wprowadzeniu terapii HAART. No ale moja pierwsza notka ma konkretny cel i właśnie z HAARTem jest związana. Otóż z tego co wyczytałem ostatnio w medycynie praktycznej wychodzi, że zakażeń HIV jest coraz więcej! Dlaczego? Prawdoopdobnym powodem jest zwiększona skuteczność leczenia AIDS i przedłużona długość życia (mówi się, że wynosi ona obecnie 30-40 lat od momentu zakażenia?). No ale jak to? Leczy się lepiej a zakażeń więcej? A no właśnie tak. Okazuje się, że wiedza o rosnącej skuteczności leczenia sprawiła, że ludzie mniej boją się HIV. Podsumuję to trochę kolokwialnym stwierdzeniem... MASAKRA! Dopóki nie znajdzie się sposób na wyeliminowanie HIV dopóty problem nie będzie możliwy do całkowitego opanowania. Oby tylko najpierw nie pojawił się inny, groźniejszy wirus.
  5. Newman, świetna robota Matt, rozumiem, że trochę przez przekorę napisałeś - myśle, że do zaliczania kół z łaciny każda dawka powtarzania się przyda!
  6. Hej, czy ktoś z Was brał kiedyś dziekankę? Chciałem się dowiedzieć przede wszystkim czy jest łatwo uzyskać na nią zgodę czy trzeba jakoś specjalnie argumentować? Czy może wystarczy pójść i zgłosić, że się ją bierze? Po powrocie nie ma problemu? Będę wdzięczny za wszelkie rady! pozdrawiam
  7. Podeślij na meomartino@ovi.com - podrzuce komu trzeba
  8. Biofizyka i historia medycyny (chyba, że bez zaliczenia jako seminaria).
  9. Hej, potrzebuje sobie kupić nowy fartuch, albo cały komplet. Polecicie jakiś sklep z dobrym asortymentem? We Wrocławiu był super lumpex medyczny na piastowskiej bodajże, ale niestety nie widziałem żeby dalej dzialał. Dzięki!
  10. Jak Ty na to wpadłaś? nigdy nie slyszalem o podobnych stronach.
  11. temat odpowiedział meomartino → na HideNa każdy temat
    Ja mam niestety troche podobne odczucia - ostatnio Fotyga fajnie powiedziała, że to trochę wstyd, że dziennikarze w momencie kiedy Polska i Europa tonie w długach to dla nich najważniejszym newsem jest kwestia posła Ziobry. Ja bym do tej wypowiedzi dorzucił jeszcze fakt, że przez 4 dni mówiono o świetnym awaryjnym lądowaniu (nie ujmując załodze i kapitanowi, ale to nie jest jak dla mnie informacja na kilka dni na czołówki wiadomości wszystkich).
  12. Ja myślę podobnie do DAnio z tymże uważam, że za granicą może być łatwiej znaleźć miejsce, w którym lekarze będą mogli z większym zaangażowaniem się Tobą zająć.
  13. Zagrałbym dzisiaj, ktoś chętny? Jakby co to piszcie tu w temacie proponuję na kurnik.pl
  14. wpis na blogu dodał komentarz do meomartino DAnioVisca El Barça
    Wczoraj już 5,49 :]
  15. Ja się nie zgodzę - tzn. mam inne wrażenia chociażby po praktyce na radioterapii. Ordynatorka i lekarki, które głównie zajmowały się naświetlaniami raka sutka mówiły jak dużo ciągle się zmienia i, że właśnie dlatego tak się zawężają i leczą właśnie głównie ten typ nowotworu. Odniosłem wrażenie, że jeden oddział nie jest w stanie zajmować się naświetlaniami wszystkich rodzajów nowotworów, bo wiedza jest tak szeroka i tak często aktualizowana, że nie byłoby to profesjonalne. Ciekawi mnie co dokładnie sprawiło, że takie wrażenie odnosisz?
  16. Kupiłem tydzień temu na allegro za 9zł stetoskop i mankiet do mierzenia ciśnienia. Całość doszła wczoraj i powiem, że rewelacja! 9 zł, a stetoskop głośny, wyraźny i lepiej będzie mieścić się w kieszeni niż rapaport
  17. Informacje o pracy nad szczepionką na HIV docierają do nas z wielu stron, ale rzadko można usłyszeć jakieś konkrety. Kilka dni temu mój kolega mówił, że słyszał o wynikach badań klinicznych, które wypadły podobno znakomicie. Dzisiaj wertowałem pubmed, ale jakiegoś rzucającego w oczy hitu nie znalazłem (ewentualnie może chodziło o to badanie http://www.ncbi.nlm....pubmed/21968183 ale nie mam dostępu - jakby ktoś miał i mógł tu podesłać to byłoby fajnie). Tak więc zakładam temat, licząc że jeśli byście coś ciekawego i konkretnego znaleźli to podzielicie się tutaj z resztą Z "free articles" natknąłem się na ciekawą pracę ( http://www.ncbi.nlm....47/?tool=pubmed ) w której (jeśli dobrze zrozumiałem) chciano zimmunizować błony śluzowe pochwy za pomocą białka gp140. Praca obszerna i przechodząc do wyników miałem duże nadzieje, ale wychodzi na to, że odpowiedź w błonie jest słabsza niż u osób zakażonych HIV. Nie doczytałem jednak czy nie ma przesłanek by myśleć, że jest wystarczająca dla osób zdrowych by zapobiec infekcji drogą seksualną. Jakby ktoś się bardziej zagłębił to niech da znać! pozdrawiam i czekam na Wasze doniesienia!
  18. Myślałem, że jeszcze zdążę usunąć moje głupie pytanie zanim ktoś odpowie
  19. Wow, właśnie wziąłem udział - jak dla mnie super Czujesz się jakbyś normalnie miał przed sobą pacjenta niemalże
  20. wydarzenie dodał komentarz do meomartino dskPatronaty MedFor.me

    do

    Wypas ;]
  21. temat odpowiedział meomartino → na LumenNa każdy temat
    Queen - Somebody to love
  22. Oka podoba mi się Twoja wypowiedź - szczerze i bez ściemy. I podobnie czasem żal ściska, że inni się bawią, a my ciut mniej... ale, przecież to nie musi tak być zawsze;)
  23. Dwie kobiety, które sa chirurgami są wg mnie charakterem i temperamentem bardzo podobne do mężczyzn. Trzecia wydaje się bardzo kobieca z kolei Sądze jednak, że kobiety, które są chirurgami przejawiają po prostu podobne cechy jak chirurdzy mężczyźni. Takich kobiet jest jednak mało, stąd chirurg to głównie mężczyzna

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.