-
Studenci Medycyny na FB
A to nie szanowny Mateusz P. stworzył ten profil?
- Przeglądarka leków
-
przyszły lekarz - chory?
Tyle, że jak masz HIV, HCV czy inne świństwo to chyba mało etyczne jest pójście w stronę chirurgii czy też pracy, w której ryzyko transmisji jest większe niż w innej. Chirurdzy oczywiście są świetnie zabezpieczeni - rękawiczki itp. niemniej zdarzają się sytuacje przecięcia rękawiczki skalpelem - nie oszukujmy się. Co zaś do chorób tarczycy czy innych nie widzę przeciwwskazań - nawet mi do głowy nie przyszło, że można mieć podobne opory
-
Gdy słyszę o osobie z HIV/AIDS moim pierwszym skojarzeniem jest
Brakuje odpowiedzi "pechowiec" Wiadomo, że środowisko homoseksualne jest kolebką wirusa, podobnie jak narkomani i ze obecnie rozkład procentowy źródeł czy też sposobów transmisji wirusa się zmienia. Ryzykowne zachowania seksualne, o - moje ulubione ;P Chcąc nie chcąc, trzeba było przebrnąć przez epidemiologię ucząc się HiV'a na zakazy. Zakażenia w szpitalach też nie są ewenementem, a podobnej odpowiedzi również brakuje. Sonda jak dla mnie jest słaba, albo po prostu nie powinna być skierowana do nas, tylko do szerszego grona odbiorców, chyba że ma na celu sprawdzenie wiedzy z epidemiologii nabytej podczas studiów. A Godzia, wyluzuj się. Mówisz, że się nie tłumaczysz, to co robisz? Brzmisz jak jakiś doktor Judym. Po co ta wycieczka z pomaganiem każdemu potrzebującemu całą swoją mocą i wiedzą czy też zarzucaniem przedmówczyni jakichś ukrytych niecnych intencji. To się chyba samo przez się rozumie, że po to się uczymy, żeby wyleczyć, co jest do wyleczenia.
- Podręcznik do patofizjologii
-
Kserujecie czy oryginalne?
Kupuję tylko i wyłącznie oryginalne. No chyba, że nigdzie dana pozycja nie jest dostępna a odkupienie nawet najbardziej zniszczonej też jest niemożliwe. Kserowanie jest złe. Sorry. Zresztą, uczenie się z książki jest o niebo przyjemniejsze a i ładniej kolorowe okładki wyglądają na półce. I nie, w zasadzie nie sprzedaję. Co najwyżej te kserówki, do których kupna zostałam zmuszona.
-
Akademia Medyczna Wrocław Opinie
Prawda jest taka, że jak chcesz się czegoś nauczyć, to nikt Ci nie będzie przeszkadzał ani podcinał skrzydeł ale grunt to samemu się zakręcić. Na praktykach wakacyjnych można równie dobrze nic nie robić jak i zostawać po godzinach. W zasadzie wstęp masz wszędzie, wystarczy, że powiesz, że jesteś studentem (to naturalnie dotyczy Wrocławia i ASK a nie praktyk w mniejszych miejscowościach). Co do zajęć to wiadomo, różnie bywa, zależy od asystenta i jego obowiązków w pracy ale można. Często się słyszy, że np. chirurgii nie chcą nas uczyć na bloku. No nie chcą, ale jak przychodzi co do czego i asystent puszczając nas godzinę wcześniej do domu mówi, że chętnych zaprasza do asysty to jakoś nikt wtedy nie jest zainteresowany. Nie jest to przedszkole, nikt za rączkę nie poprowadzi i nie będzie prosił, żebyś się czegoś nauczyła ale jeśli zapytasz czy możesz to na pewno nie spotkasz się z odmową.
- Anestezjologia Larsen, nowa, 300zł
-
Pediatria - opracowanie pytań
ja ja ja ;P
- Odzież medyczna
-
Czyrak, ropień czy co?
Ropień, ropień. Oglądaliśmy podobne (autentyczne) filmy dotyczące ropni okołoodbytniczych na chirurgii przewodu pokarmowego. Lało się z nich i lało, do litra treści, bleh.
- Odzież medyczna
-
Neurologia- jaka książka?
Messer, w końcu to nasz profesor napisał ale fakt, dobra jest. Lubiłam się z niej uczyć.
-
Na granicy humoru - wrażenia pacjentki!
Wracając do głównego tematu, popatrzcie co o naszej AM wypisuje Gazeta: http://www.gazetawroclawska.pl/stronaglowna/468404,wroclaw-pacjentki-musza-rozbierac-sie-przed-studentami,id,t.html#komentarz-1606516
- Według MZ aż 80% przyszłych lekarzy powinno zostać lekarzami rodzinnymi - co o tym sądzicie?