Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

MedFor.me - Medycyna. AI. Obiektywnie

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

Napisano

Cześć! :) mam takie pytanie, czy jest tu ktoś kto może przenosił się z medycyny z Zabrza do Wrocławia? najlepiej po I roku? :) jest tu ktoś komu się to udało ? :P dodam, że byłam już chyba ze 3 razy w dziekanacie we Wrocławiu i pani zajmująca się tym twierdziła, że muszę zaliczyć sesję w I terminie, mieć praktyki w lipcu, w miarę średnią i dobry powód i nic o większych problemach nie mówila... wiem, że są róznice programowe, ale tez pytala sie gdzie teraz studiuje i ze roznice programowe ustala sie indywidualnie. Także jeśli ktoś cos takiego przeżył to bardzo prosilabym o jakies informacje :)

Napisano

tak, ja jestem :D
Jeśli chcesz się przenieść to najbardziej powinnaś zadbać o to, by zdać wszystko w pierwszym terminie i zrobić praktyki w lipcu. To dlatego, że wniosek o przeniesienie można złożyć tylko do końca sierpnia (musisz mieć wpis na II rok w swoim indeksie). Oprócz tego wniosku musisz złożyć kilka dokumentów do dziekanatu UM Jest tego cała lista i nie pamiętam w tej chwili wszystkiego (m. in. trzeba napisać podanie do dziekana wydziału w Zabrzu o zgodę na przeniesienie do Wrocławia i dopiero gdy on się zgodzi, można się o to starać nie słyszałem, by komuś odmówił, ale teoretycznie ma taką możliwość). Taką listę można też znaleźć gdzieś na stronie albo dostać w dziekanacie we Wrocławiu. Ja miałem problemy, bo mój wniosek został odrzucony p. panią dziekan we wro, która uznała, że średnia 4,42 jest zbyt niska by mnie przyjąć -.- Odwołałem się od tej decyzji do rektora, który uchylił jej decyzję i przyjął mnie na 2 rok. Także nie można się poddawać :) Na szczęście dziekan się zmienił i już nie robi takich problemów.
Różnice programowe.
Po przeniesieniu dostajesz całą listę przedmiotów, które musisz zaliczyć by zdać na następny rok. Odrabia się je bardzo prosto chodząc na zajęcia z przedmiotów których się nie miało. Wykładowcy nie robią żadnych problemów. To co musiałem uzupełnić to:

- egzamin z historii medycyny (nie musiałem chodzić na zajęcia, wystarczyło, że przyszedłem na egzamin, który jest ustny, ale w przedterminie zdaje się go całkiem przyjemnie i raczej bezproblemowo). Słyszałem od ludzi z niższych lat, że im uznawali ocenę z zaliczenia jako ocenę z egzaminu, więc to mogło sie zmienić.

- socjologia medycyny

- psychologia lekarska

- podst. tech. inf. i biostatystyki

- pierwsza pomoc

- 30h wybranych fakultetów

- j. obcy

Z racji tego, że w Zabrzu nie ma języka na I roku robiłem tutaj 2 lata w rok tzn. chodziłem równolegle na zajęcia z pierwszym i drugim rokiem. Co do reszty przedmiotów to wydaje się, że jest ich dużo, ale tak naprawdę praktycznie nie zauważasz tych zajęć, bo są raczej proste. Ponadto po złożeniu pisma u pani prof. w katedrze biofizyki miałem przepisane zaliczenie i ocenę z tego przedmiotu (we wro biofizyka jest na 2 roku). Podobnie zrobiłem z anatomią kliniczną która tu jest oddzielnym przedmiotem.

Ty idziesz innym trybem, więc nie wiem jakie przedmioty miałaś i jakie sa tutaj na I roku, więc Twoja lista pewnie będzie wyglądała inaczej, ale to już są sprawy kosmetyczne. To wszystko co mi przychodzi do głowy w odpowiedzi na Twoje pytania. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, to wal śmiało :) pozdrawiam

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.