Zawartość dodana przez Lumen
-
poprawa matury, warto?
Jak Cię to jara to oczywiście że warto Dwa lata w tą czy w tamtą, bez różnicy
-
Propozycje i sugestie dot. MedFor.me
Mam sugestię. W widoku głównej strony forum, w panelu po prawej stronie jest właściwie wszystko - nowe tematy, wpisy na blogach, zmiany statusów, nowe pliki... Z wyjątkiem nowych postów! Dałoby się to dodać?
-
Egzaminy komputerowe z ogólną bazą pytań na wszystkich uczelniach medycznych w Polsce?
Niemądry komentarz: o__O Mądry komentarz: Szczerze? Pomysł szalony i raczej, jak na nasze realia, niewykonalny. Aczkowiek sensowny. Pod warunkiem, że te pytania byłyby naprawdę rzetelnie i z sensem przygotowane.
-
Damski fartuch lekarski
Mam do sprzedania fartuszek kupowany w uniformix.pl, dokładnie ten model: http://www.uniformix...rekaw-JC17.html Rozmiar 40. Długie rękawy, długość do kolan, standardowy kołnierz, trzy pojemne kieszenie (mały szczeklik, stetoskop, długopisy i wszelkie inne pierdoły mieszczą się bez problemu). Używany rok, zadbany, ma na lewej dolnej kieszeni na szwie rozprucie długości ok. 1 cm, poza tym bez uszkodzeń, plam, dziur. Cena: 39zł Wysyłka: zależy jak kto chce. We Wrocławiu można odebrać osobiście w okolicy kampusu AM. (teraz już UM ) Fotki real, wymiary, cokolwiek na życzenie. Kontakt: PW/ten temat. GG: 6268221
-
Z jakiej korzystacie książki do nauki i poszerzania wiedzy z onkologii?
"Onkologia : podręcznik dla studentów i lekarzy / pod red. Radzisława Kordka ; współpraca redakcyjna Jacek Jassem [i in.]. - Wyd. 3 popr. i uzup. - Gdańsk : Wydaw. Via Medica, 2007." Dostępne chyba ze trzydzieści egzemplarzy
-
Praktyki z interny
To jest Katedra Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej na Borowskiej?
-
Z jakiej korzystacie książki do nauki i poszerzania wiedzy z onkologii?
Może spróbuj w bibliotece? xD
- ŁACINA - Może się przydać na 1 Roku
-
Przywitajmy się!
Stanowczo za dużo chromosomów Y w tym temacie Anna, III rok AM Wrocław Skonkretyzowanych planów na przyszłość na razie nie mam (zabiegówka? ) a z takich pozamedycznych zainteresowań to uwielbiam książki (fantastykę, ale nie tylko)
-
Punkt Lanzmanna
Wiecie co... Durnotę palnęłam Bo nie punkt LAnzmanna tylko LEnzmanna i już tutaj google coś wie Ale generalnie temat do kasacji i sorka za zamieszanie
-
Punkt Lanzmanna
Mam problem ze znalezieniem jakichkolwiek informacji o tym punkcie, wiem tylko że może być bolesny przy zapaleniu wyrostka, nie ma go w moich książkach a internet dziwnie milczy na jego temat Czy ktoś byłby tak miły i napisał mi co nie co o tym punkcie?
- Akademik vs pokój w mieszkaniu :)
- Akademik vs pokój w mieszkaniu :)
-
Według MZ aż 80% przyszłych lekarzy powinno zostać lekarzami rodzinnymi - co o tym sądzicie?
Taaak- bo oczywiście wszyscy są tutaj bardzo zainteresowani opinią studenta 3-4 roku. Zwłaszcza w kwestii wyboru specjalizacji i wizji przyszłości medycyny [...] Trochę pokory ;p A Twoim zdaniem na którym roku trzeba być, żeby móc się wypowiadać na ten temat? Poproszę wykaz najlepiej w formie tabelki. Lubię tabelki. Swoją drogą wydawało mi się że w logo strony napisane jest "Forum STUDENTÓW MEDYCYNY i lekarzy".
- Mycie zębów
- Mycie zębów
-
Zbędne przedmioty na studiach medycznych?
Wyobraź sobie zajęcia trwające nominalnie 4,5 godziny, w praktyce może godzinę - pół godziny krócej. Dostajesz materiały (materiał biologiczny i różne testy laboratoryjne do niego) i... nic. Nic kompletnie, żadnego wyjaśnienia co i dlaczego, po co i w jakim celu. Owszem, dostajesz drukowane instrukcje, tylko że: a) nie ma czasu ich czytać w całości, bo trzeba wykonać doświadczenia, są napisane językiem dla specjalisty i przeciętny człowiek mało co rozumie... A i dodam że to nie tylko studenckie podejście, prowadzący wymagają JAKICHKOLWIEK sprawozdań, czasem może pomarudzą jak jest całkiem wzięte z sufitu, ale w końcu i tak zaliczą... To ja się pytam - czy ten przedmiot w takim kształcie MA sens?
- Odzież medyczna
-
Jak sobie ludzie wyobrażają medycynę
No tak to nie, mogłoby się pomylić
- Mikrobiologia lekarska, M. Zaremba - dodruk.
-
Mikrobiologia - Virella, Zaremba, Murray?
Mam ja sobie przedmiot mikrobiologia. Tylko że - jak wszyscy twierdzą - nie ma do tego przedmiotu jednego dobrego podręcznika. Podobno u nas wszyscy uczą się z podręcznika Virelli, ale dla mnie to jest bełkot. Kompletnie bez ładu i składu napisane, no i zdarza się że nie wszystko co potrzebne tam jest. Z kolei Zaremby i Murraya nie miałam jeszcze w rękach. Warto zainwestować w którąś z nich? Z tym że Murray może i jest nowy, kolorowy i z obrazkami, ale kosztuje prawie dwie stówy :/ A może znacie jeszcze jakieś inne dobre podręczniki?
-
warsztaty on-line
Załapałam się tylko na kawałeczek operacji żylaków powrózka nasiennego Ale sam pomysł jest fantastyczny, mam nadzieję że jeszcze kiedyś będzie coś podobnego
- L Sympozjum Studenckich Kół Naukowych, Lublin
- Ulubione pytania 'zaginające' studentów autorstwa waszych asystentów
-
Jak sobie ludzie wyobrażają medycynę
Żeby się dostać na Wydział Wojskowo-Lekarski w Łodzi trzeba mieć wojskowego w rodzinie. Łodzianie, potwierdzicie? Specjalizację wybiera się na trzecim roku/ewentualnie: studia trwają pięć lat. Ciągłe pytania: "Wybrałaś już specjalizację" oraz "Mieliście już w prosektorium? Dużo was zemdlało?" a gdy się dowiadują że nikt, to "Ło... Twardzi jesteście" Kupujemy od grabarzy czaszki wykopane z grobów, które potem odsprzedajemy młodszym rocznikom wywieszając zaszyfrowane ogłoszenia w Katedrze Anatomii. Medycyna to studia dla geniuszy. Normalny człowiek by sobie nie poradził. Siedzimy nad książkami od rana do nocy i od nocy do rana (no dobra, to czasem prawda... ale tylko w czasie sesji). I nie wiem jak was, ale mnie straszliwie denerwuje jak nowo poznani ludzie po usłyszeniu odpowiedzi na pytanie "Co studiujesz?" patrzą na mnie z takim lekko przerażonym podziwem: "Łał... Medycyna?". Tak jakbym była przez to nie wiadomo jak zajebista xD I nie idzie im przetłumaczyć, że dla mnie ich "automatyka i robotyka" czy insza "politologia stosowana" to tak samo czarna magia jak dla nich medycyna