Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

MedFor.me - Medycyna. AI. Obiektywnie

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

BartoszDzieński

MD
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez BartoszDzieński

  1. Czy to znaczy, że do Olsztyna nie są konieczne wszystkie trzy przedmioty na poziomie rozszerzonym? Tzn. Czy moje podanie będzie brane pod uwagę z rozszerzoną biologią i chemią oraz podstawową matematyką? Można i tak, ale wtedy szanse na dostanie się są żadne.
  2. Osobiście miałem tylko styczność z przypadkami z chirurgii i były całkiem przydatne do usystematyzowania i przypomnienia sobie pewnych zagadnień
  3. Faktycznie, może nie jest tak najgorzej. Ale interesującą kwestią jest też ilość osób chętnych na jedno miejsce?
  4. Nie za wiele osób się dodało z tego co widzę, a szkoda.
  5. W roku 2012 zwiększył się limit przyjęć na kierunku lekarski do 100 miejsc, ED b/z.
  6. Chciałbym się dowiedzieć, tak jak w temacie, czy ktoś się orientuje jak to jest na prawdę z dostępnością miejsc specjalizacyjnych na ginekologię i położnictwo? Ostatnio na bloku (studiuje w Olsztynie) przedstawiono nam dość nieciekawą perspektywę, jako że nie ma niby miejsc. Część osób na oddziale robi specke z wolontariatu, a i do tego jest kolejka.
  7. Jak dla mnie Pierce Brosnan był jednak najlepszy w tej roli. Aczkolwiek nowy Craig, pomimo dużej "inności" też dobrze gra swoją rolę, bo przecież nikt nie powiedział, że Bond zawsze i wiecznie musi być taki sam
  8. Jak te pkt'y się nalicza?
  9. temat odpowiedział BartoszDzieński → na ElefanteMazowieckie
    Chyba jednak nie ma zbyt wielu osób posiadających tą wiedzę tajemną.
  10. Jeszcze lepiej, ale to nie zmienia faktu, że nie pracuje pełną parą tylko wyciągają go od święta.
  11. a można od razu po dyplomie, w czasie stażu napisać?
  12. ciekawy pomysł, ale dolna tabelka nic mi nie pokazuje, nie znam subs. czynnej, wsk. etc.
  13. Miejmy nadzieje, że wszystko się uda. A wiadomo kogo dokładnie to obejmie? Ludzi, którzy dopiero zaczną studia, czy wszystkich? Bo w sumie jeśli chodzi o sposób przyjmowania na specki (średnia, dorobek naukowy) poniekąd dyskryminują ludzi, którzy kończą studia i nie przejmowali się tymi aspektami, bo nie było takiej potrzeby.
  14. Bardzo dobrze zebrane, w sumie zawsze robiłem to na tzw. czuja. Teraz będę to wypełniał z grubsza, dzięki
  15. Asysta przy sigmoidoskopii, kiedy pacjent nie mógł być "wyczyszczony". Podczas badania znaczna część zawartości esicy wyszła do świata zewnętrznego. Mało to było przyjemne, szczególnie jak coś trysnęło.
  16. Widziałem, ciekawe, na prawdę! Szkoda, że u nas takie roboty głównie stoją w szafach, bo dla NFZu procedury są za drogie... cóż polskie realia
  17. Ja ze swojej strony polecam dwutomowego Szmidta MP. Może i jest duży, ale zawiera wszystkie potrzebne informacje przystępnie podane. Przecież nie trzeba wszystkiego czytać, tylko to co nam potrzeba. Do Noszczyka mam alergii, o zgrozo... Oczywiście do książki, bo pierwszy wykład z chirurgii był przeprowadzony przez tegoż prof i bardzo mi się podobał, jednak książka wręcz na odwrót.
  18. U nas w Olsztynie jest Mutschler duży (nawet nie wiedziałem, że jest jakiś mały ), obowiązuje cały na blachę. Jednak zawiera dużo błędów, a leki podają nam prowadzący, bo spora część jest używana w Niemczech nie w Polsce. Po za tym ma liczne błędy, autor potrafi sam sobie zaprzeczyć w jednym akapicie (albo tłumaczenie jest nieudolne, nie mnie to oceniać).
  19. W Olsztynie u prof. Ancyparowicza, głównie Maśliński, tylko najnowszy. Innych prócz Zahorskiej nie znam, więc się nie wypowiadam.
  20. Ciekawy pogląd, cytuję go znajomym, mają niezły ubaw Wracając do tematu, są jakieś nowe wieści w tej sprawie?
  21. Xavier, a czego chciałbyś się konkretnie dowiedzieć?
  22. Jeśli chodzi o limity przyjęć to na lekarski PL jest 80 miejsc, natomiast na ED jest 50. Studiów niestacjonarnych nasz wydział nie prowadzi na kierunku lekarskim. Tylko na ratmedach i pielęgniarstwie.
  23. Nadinterpetacja. A pediatra-seksulog? To już pedofil?
  24. Tak jak mówisz, nikt nie rozumie skad tam pediatria, a dlaczego zniknęła ginekologia. Na razie trwają konsultacje, więc może jest szansa na pewne zmiany.
  25. Tak jak mówisz, nikt nie rozumie skad tam pediatria, a dlaczego zniknęła ginekologia. ?a razie

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.