Zawartość dodana przez dr Mateusz Palczewski
-
Wpis...
No, a jak byś zapomniał?!
-
Wpis...
W poniedziałek czekamy na relację
-
Ginekologia - książki polecane na specjalizacji
Myślę, że praktycznie nieodłączną częścią ginekologii jest położnictwo, a w tym temacie pojawiła się nowa 4-tomowa publikacja, która podejrzewam będzie niebawem podstawą http://www.pmed.eu/literatura-specjalistyczna/ksiazki/prd,poloznictwo,rid,10768.html
-
Biegunki poszpitalne-jak leczyć?
Masz na myśli, że pacjenci wychodzą ze szpitala, w którym nabyli biegunkę? Temat rzeka i nie wiem czy do przedyskutowania na forum.
- przygotowanie do egzaminu wstepnego
-
Twój wkład w promocję MedFor.me
Mamy w zapasie bardzo ładne plakaty A3 - jakby ktoś był tak uprzejmy i chciał rozwiesić to z chęcią podeślemy
-
Częściowo odpłatna opieka zdrowotna
Z tego co pamiętam to w NFZ zatrudniono chociażby niedawno 140 nowych kontrolerów, którzy nękają lekarzy. Patryk - nie może być tak że płacisz za każde świadczenie (idziesz do lekarza płacisz za wizyte, potem za pobranie krwi, strzykawke itd), bo nikogo by nie było na to stać w przypadku większości zabiegów operacyjnych.
-
Częściowo odpłatna opieka zdrowotna
To nie jest kluczowy problem i jak sądzę nie jest rozwiązaniem. Czy wiecie, że mówi się, że tylko 50% pieniędzy ze składek zdrowotnych idzie tak na prawdę na leczenie? Wg moich obliczeń (15 mln pracujących odprowadzających składki po dajmy na to ok 300 zł), co miesiąc płacimy 4,5 miliarda złotych. Wydaje mi się więc, że problem raczej jest w odpowiednim gospodarowaniem tymi pieniędzmi, a nie szukaniem kolejnych!
- No i mamy rewolucje! Specjalizacje modułowe
-
Chirurgia ogólna
Myślę, że na to pytanie najlepiej odpowiedzieliby chirurdzy z długim stażem pracy. Jakbym miał jednak spróbować odpowiedzieć Ci na to pytanie to powiedziałbym tak: - predyspozycją może być samo żywe zainteresowanie czy też zamiłowanie do chirurgii -> jeśli będziesz wytrwała w szkoleniu i lubiła to co robisz to na pewno będziesz lepsza niż ktoś kto robi to na siłe - o ewentualnych predyspozycjach manualnych i łatwości z jaką się uczysz przekonasz się jednak chyba dopiero jak zaczniesz zaszywać rany, asystować itd. Jednym idzie sprawniej, drugim mniej. Jeśli już teraz chcesz coś popróbować to polecam chociażby ćwiczenie wiązania, które ćwiczy się na większości kół chir Poczytaj także temat: Kobiety w chirurgii.
-
Ile zarabia się na stażu podyplomowym?
I też jako hobby rodzą dzieci, zajmują się potem nimi i domem? Coś mi się wydaje, że podajesz bardzo nieliczne przykłady.
-
Jak sobie ludzie wyobrażają medycynę
Może chciała Ci postawić ten wyjazd? Btw. fajny telefon... Cześć, chcesz kupić konia?
-
Ile zarabia się na stażu podyplomowym?
W całą dyskusję to raczej się już włączyć mi nie uda, ale dodam, że faktycznie na rękę na stażu wychodzi 1800-1900 zł. Dla jednych jest to bardzo fajna kasa, bo mieszkają np u siebie w mieście, a na drugim końcu są stażyści którym jest ciężko bo muszą już utrzymać nie tylko siebie ale i swoją rodzinę - to oczywiście przykład, bo w większości rodzin to jednak dwie strony zarabiają, ale różne są sytuacje, a szczególnie w okresach przejściowych. Jakbym miał tak możliwie obiektywnie ocenić racjonalność tej kwoty to sądzę, że dla większości stażystów nie jest krzywdząca. Taką mamy gospodarkę, takich mamy polityków, taką a nie inną mieliśmy historię i wszyscy o sytuacji kraju wiemy - pozostaje dążyć do tego żeby było lepiej;) To ode mnie taki optymistyczny akcent Update: White, myślę, że bardzo racjonalnie przedstawiłeś sprawę.
-
PW
Czy moglbys zrobic printscreen tej sytuacji i napisac do kogo dokladnie chcesz napisac? Odpowiedz prosze tu lub na maila redakcja@medfor.me
-
Polscy studenci w obliczu cukrzycy - zachęcam do udziału w badaniu :)
Ładnie!! grats!! go go go!
-
Najlepszy rok na medycynie?
Tak, pomyliło mi się, bo jakoś mi się ubzdurało, że teraz całe studia będą trwać 5 lat.
-
Najlepszy rok na medycynie?
No wlasnie, Was (obecny 2. rok) wyprzedzi obecny rok 1. bo skonczycie tak samo ale oni nie beda miec stazu i oni pierwsi zaczna specki. Wasz rok za to spotka sie z rokiem dwa lata mlodszym - zgadza sie? Masakra.. Bedzie good bedziecie o dwa lata madrzejsi, a oni nie dosc ze po nowym systemie to jeszcze po dwa lata krotszej nauce;)
-
Najlepszy rok na medycynie?
A czy to nie jest tak ze obecny drugi rok jest juz tez wedlug nowego systemu? Tak czy owak jakies dwa roczniki sie spotkaja:(
-
Najlepszy rok na medycynie?
A nie jest tak ze obecny 2-gi rok bedzie jeszcze robil staz i tak na prawde walczyc w kisielu bedzie dopiero z ludzmi z roku po Was? W kazdym razie zycze wszystkim wiele pomyslnosci w tej sytuacji i spokoju o ile jest mozliwy
-
Kto gra w szachy?
Na androida i iOSa jest bardzo fajny program do gry w szachy - masz 1 dzien na ruch. Robisz ruch i chowasz tel do kieszeni. Przeciwnik oddaje ruch w wolnym czasie itd;) Polecam, moze razem sie zgramy Nazwa: Chess Time Twórca: Haptic Apps LLC Dodajcie mnie do znajomych nick: palczewskiNET Pozdr
-
Obowiązkowe wykłady
No, Ania, przyznaj się!
-
Twój wkład w promocję MedFor.me
Ah, no bo medale przyznawaliśmy wczoraj, a ja tu Twojego wpisu nie widziałem wcześniej i wypadło z głowy
-
Twój wkład w promocję MedFor.me
Czy są tu może nowi chętni na pomoc w promocji naszego medfor.me? Znajdźmy się tu wszyscy w tej naszej medycznej "przygodzie" Kilka moich propozycji: 1. Wrzucenie na swojego fb linka www.MedFor.me 2. Dodanie linka do www.MedFor.me u siebie na blogu, stronie itd. 3. Zaproszenie znajomych do polubienia http://www.facebook.com/pages/MedForme/257540810949894 4. Inne dobre pomysły A w podziękowaniu, naszym aktywistom do profilu przypinamy Medal Marketingowca! Medal przyczepiamy po potwierdzeniu przeprowadzenia akcji
-
Czy czat czy nie czat?
Haaalo, czy ktoś do mnie dołączy na tym czacie?
-
Najlepszy rok na medycynie?
Ania, Kaamil nadmiernie przeanalizował przebieg studiów A Ciebie czekają już tylko najciekawsze semestry - tylko pamiętaj, ucz się z zajęć na zajęcia i będzie miło