Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

MedFor.me - Medycyna. AI. Obiektywnie

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Kawa

MD
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Kawa

  1. temat odpowiedział Kawa → na AndrewoRekrutacja
    A dlaczego nie? To akurat lepsze kryterium niż "lepszość" czy "gorszość" którejś z uczelni. Po każdej jest się lekarzem i jakoś się nie słyszy, że po Wrocławiu tylko konowały wychodzą, co ludzi ubijają. Ja akurat słyszałam dobre opinie o Wro. LEK też piszą podobnie, przecież w tych całych LEKowych "rankingach" różnice to jakieś pojedyncze procenty.
  2. Ma być widać nazwisko i pwz, reszta jest dowolna. Ja mam mój ulubiony kolor, czyli czerwoną, a tusz czarny.
  3. Odświeżyłaś wątek z 2012r., żeby dowiedzieć się,jak olać robotę? :v
  4. Jak się w miejscu pracy zarabia trzy tysiące, to jak ma się nie dorabiać prywatnie, jak ma sie rodzinę na utrzymaniu? Nie mowię o tych, co wyciągają 15 tys. z etatu.
  5. temat odpowiedział Kawa → na twins97Na każdy temat
    A może coś na politechnice? Tylko nie jakieś "łapacze dziewczyn na polibudy" jak ochrony środowiska, a porządne kierunki? Raju po tym czasem nie ma, ale idzie się serio fajnie załapać, dużo lepiej niż po medzie.
  6. No więc tak obiektywnie ścieżka: 6 lat studiów, na koniec dostajesz tytuł lekarza. Potem rok stażu, masz na nim ograniczone PWZ, więc w zasadzie jako lekarz możesz pracować tylko w szpitalu, gdzie robisz staż, zarobki to 2007 zł brutto plus dyżury, mi to wychodziło koło 1900zł na rękę miesięcznie. Potem dostajesz pełne PWZ i specjalizacja 5-6 lat. O miejsce rezydenckie jest łatwo, o ile chcesz iść na speckę, na którą dużo ich dają. Ja chciałam na internę i nie miałam problemu, ale wszelkie gabinetówki typu derma czy oko - dostanie się to albo cud, albo milion punktów z leku, albo miejsce pozarezydenckie i znajomości. Na pozarezydenckich jest bardzo różnie. Albo robisz coś właśnie typu derma, oko i zasuwasz za darmo, albo bierzesz coś deficytowego w małym szpitalu i wyciągasz więcej niż na rezydenturze. Rezka to ok 3200zł brutto plus dyżury. I pojawia się możliwość dorabiania w nplach i innych podobnych. Mam nadzieję, że rozjaśniłam
  7. Jeśli chodzi o ogólnie medycynę, to nie tak dużo, ale w zabiegówce jednak więcej, tam liczy się czas, poza tym do samodzielności dochodzi się później. Pocieszę Cię, że większości przyszłych "chirurgów" zabiegówka mija
  8. Gdy artykuł rozpoczął się Erazmusem, myślałam, że cały będzie napisany w takim tonie i stanie się odskocznią od atakującego mnie z każdego zakątka internetu Porozumienia Rezydentów. No ale cóż
  9. temat odpowiedział Kawa → na Mr.HSprzęt medyczny
    Tak, bo sprzęt za 900 złotych się tu komuś koniecznie przyda :v
  10. Lol przecież jest pełno stron, na których można zrobić ankietę i ją wypełnić i link rozesłać przez facebooka. Kto w ogóle myślał o drukowaniu?
  11. Wsadzają rurę, robią dziurę i wlewają żarcie, ot co. A tak serio, to na ten temat chyba nie ma jakiejś osobnej książki. Zabieg jak zabieg. Wskazania, przeciwwskazania, powikłania - tego dowiesz się z jakiegoś rozdziału albo artykułu naukowego (nawet lepiej).
  12. Jak to stwierdził mój znajomy: Kubicka to książka, którą czytasz, czytasz i nic z tego nie wynika.
  13. Raczej mało gdzie da się leczyć bez kalkulacji zysków i strat...
  14. temat odpowiedział Kawa → na diagnostaPiszę pracę naukową
    1. Obycie ze "światem nauki" i umiejętność pisanie prac naukowych. 2. Stypendium. 3. Punkty do doktoratu.
  15. temat odpowiedział Kawa → na GonzoOnkologia
    W Gdańsku spotkania wyglądają różnie. Najczęściej 1-2 osoby robią prezentację, czasem szef koła zabierał nas na oddział, żebyśmy pooglądali sobie maszynki albo planowanie RT. Do tego są dyżury, gdzie przychodzą studenci na oddział i spędzają tam popołudnie z obchodem włącznie.
  16. Z tego, co pamiętam, to agonista/antagonista odnosi się do receptorów, a MAO-I jak sama nazwa wskazuje, zalicza się do inhibitorów i działa na enzym.
  17. temat odpowiedział Kawa → na GonzoOnkologia
    Ciekawa inicjatywa. Ja również na studiach przez trzy lata byłam członkiem SKN Onkologii GUMed, przez rok byłam przewodniczącą, ale mojej przyszłości z onkologią nie związałam mimo to.
  18. temat odpowiedział Kawa → na CalvinDyskusja ogólna
    Ja miałam wysoką średnią, a robię internę, hehe. Z własnej woli. #masochizm
  19. Czasem i na takie oko da się dostać. Czasem trzeba sobie wychodzić, ale się da.
  20. temat odpowiedział Kawa → na CalvinDyskusja ogólna
    Jak napiszą jakieś prace, chodzą na koła, to dostaną się na doktorat. Nie trzeba mieć wysokiej średniej. Wiedzowo też nie jest jakoś bardziej istotne, jaką ocenę się miało z takiej higieny (z której jest egzamin!)
  21. Jakąś specjalizację zrobi się na pewno: na niektóre zostają wolne miejsca. Problem w tym, że nie są to intratne "gabinetówki", a np. interna, pediatria.
  22. temat odpowiedział Kawa → na CalvinDyskusja ogólna
    To zasłużoną, czy wie więcej, bo nie rozumiem wypowiedzi za bardzo.

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.