Zawartość dodana przez Kawa
-
Wrocław czy Poznań?
A dlaczego nie? To akurat lepsze kryterium niż "lepszość" czy "gorszość" którejś z uczelni. Po każdej jest się lekarzem i jakoś się nie słyszy, że po Wrocławiu tylko konowały wychodzą, co ludzi ubijają. Ja akurat słyszałam dobre opinie o Wro. LEK też piszą podobnie, przecież w tych całych LEKowych "rankingach" różnice to jakieś pojedyncze procenty.
- Kolor pieczątki - klasycznie czy oryginalnie?
-
staż zmiana przepisów-SOR zamiast karetki
Odświeżyłaś wątek z 2012r., żeby dowiedzieć się,jak olać robotę? :v
-
Problemy kadrowe polskiej ochrony zdrowia
Jak się w miejscu pracy zarabia trzy tysiące, to jak ma się nie dorabiać prywatnie, jak ma sie rodzinę na utrzymaniu? Nie mowię o tych, co wyciągają 15 tys. z etatu.
-
Studia?
A może coś na politechnice? Tylko nie jakieś "łapacze dziewczyn na polibudy" jak ochrony środowiska, a porządne kierunki? Raju po tym czasem nie ma, ale idzie się serio fajnie załapać, dużo lepiej niż po medzie.
-
Ścieżka zawodowa lekarza
No więc tak obiektywnie ścieżka: 6 lat studiów, na koniec dostajesz tytuł lekarza. Potem rok stażu, masz na nim ograniczone PWZ, więc w zasadzie jako lekarz możesz pracować tylko w szpitalu, gdzie robisz staż, zarobki to 2007 zł brutto plus dyżury, mi to wychodziło koło 1900zł na rękę miesięcznie. Potem dostajesz pełne PWZ i specjalizacja 5-6 lat. O miejsce rezydenckie jest łatwo, o ile chcesz iść na speckę, na którą dużo ich dają. Ja chciałam na internę i nie miałam problemu, ale wszelkie gabinetówki typu derma czy oko - dostanie się to albo cud, albo milion punktów z leku, albo miejsce pozarezydenckie i znajomości. Na pozarezydenckich jest bardzo różnie. Albo robisz coś właśnie typu derma, oko i zasuwasz za darmo, albo bierzesz coś deficytowego w małym szpitalu i wyciągasz więcej niż na rezydenturze. Rezka to ok 3200zł brutto plus dyżury. I pojawia się możliwość dorabiania w nplach i innych podobnych. Mam nadzieję, że rozjaśniłam
- CZY 31-LATKA MOZE STARTOWAC NA MEDYCYNE MAJAC STARA MATURE
-
Myślisz, że praca lekarza to siedzenie za biurkiem, a wyjazd oznacza urlop? Pomyłka
Gdy artykuł rozpoczął się Erazmusem, myślałam, że cały będzie napisany w takim tonie i stanie się odskocznią od atakującego mnie z każdego zakątka internetu Porozumienia Rezydentów. No ale cóż
- 2 komentarze
-
- staże
- kursy
- konferencja
- podróże
-
Oznaczone tagami:
- Zakup pierwszego stetoskopu
-
Przesyłanie ankiet i kwestionariuszy
Lol przecież jest pełno stron, na których można zrobić ankietę i ją wypełnić i link rozesłać przez facebooka. Kto w ogóle myślał o drukowaniu?
- Przezskórna gastrostomia endoskopowa - polecane pozycje książkowe
- Pediatria - Kubicka, Dobrzańska czy jeszcze inna książka?
- Pediatria - Kubicka, Dobrzańska czy jeszcze inna książka?
-
Dokumentacja wyłącznie elektroniczna
U nas powoli wdraża się system, na razie jednak wszystko drukujemy.
- Czy się nadaję? Co wybrać?
- Macierzynstwo-instynkt macierzynski- pomocy!
-
Korzyści
1. Obycie ze "światem nauki" i umiejętność pisanie prac naukowych. 2. Stypendium. 3. Punkty do doktoratu.
-
Spotkania SKN
W Gdańsku spotkania wyglądają różnie. Najczęściej 1-2 osoby robią prezentację, czasem szef koła zabierał nas na oddział, żebyśmy pooglądali sobie maszynki albo planowanie RT. Do tego są dyżury, gdzie przychodzą studenci na oddział i spędzają tam popołudnie z obchodem włącznie.
-
Opis substancji psychoaktywnej
Z tego, co pamiętam, to agonista/antagonista odnosi się do receptorów, a MAO-I jak sama nazwa wskazuje, zalicza się do inhibitorów i działa na enzym.
-
Przedstawmy się :)
Ciekawa inicjatywa. Ja również na studiach przez trzy lata byłam członkiem SKN Onkologii GUMed, przez rok byłam przewodniczącą, ale mojej przyszłości z onkologią nie związałam mimo to.
-
Oceny na medycynie
Ja miałam wysoką średnią, a robię internę, hehe. Z własnej woli. #masochizm
-
Czy zmieniać kierunek?
temat odpowiedział Kawa → na studentkadietetyki → Zapytaj studenta medycyny - gorąca linia dla kandydatówCzasem i na takie oko da się dostać. Czasem trzeba sobie wychodzić, ale się da.
-
Oceny na medycynie
Jak napiszą jakieś prace, chodzą na koła, to dostaną się na doktorat. Nie trzeba mieć wysokiej średniej. Wiedzowo też nie jest jakoś bardziej istotne, jaką ocenę się miało z takiej higieny (z której jest egzamin!)
-
Czy zmieniać kierunek?
temat odpowiedział Kawa → na studentkadietetyki → Zapytaj studenta medycyny - gorąca linia dla kandydatówJakąś specjalizację zrobi się na pewno: na niektóre zostają wolne miejsca. Problem w tym, że nie są to intratne "gabinetówki", a np. interna, pediatria.
-
Oceny na medycynie
To zasłużoną, czy wie więcej, bo nie rozumiem wypowiedzi za bardzo.