Nie tak dawno pisaliśmy (tu), że lekarze rezydenci słusznie walczący o poprawę swojego bytu mogą liczyć jedynie na cięcia płac, a zmian w jakości szkolenia można się spodziewać w bliżej nieokreślonej przyszłości.
Porozumienie Rezydentów OZZL, zrzeszające blisko 17 tysięcy członków wykonało w ciągu ostatniego półrocza tytaniczną, pod względem intensywności pracę, ale też przełomową: w przestrzeni publicznej nie było dotąd żadnej grupy zawodowej, która działała w pełni merytorycznie i w oparciu jedynie reguły demokracji.
Jak czytamy w najnowszym komunikacie prasowym:
W ramach akcji #ReceptaJestProsta do Pana Prezydenta, Pani Premier oraz Ministra Zdrowia trafiło tysiące gotowych do realizacji recept na poprawę sytuacji w ochronie zdrowia (patrz niżej).
Nadszedł jednak czas by dokonać analizy obranego kursu
Pani Premier dnia 11 maja bieżącego roku w swojej przemowie podsumowującej dokonania poprzedniej koalicji powiedziała znamienne słowa:
Lekarze pragną wiec powiedzieć „Sprawdzam” i zapytać, jakie kroki zostały podjęte celem realizacji następujących słów zawartych w expose obecnej Pani Premier:
Nie bez znaczenia są również wypowiedzi Premiera Jarosława Kaczyńskiego (jako prezesa partii, która tworzy większościowy rząd) odnoszące się do wynagrodzeń lekarzy. W 2013 r. na spotkaniu w Turku powiedział on:
Porozumieniu Rezydentów OZZL nie udało się uzyskać zaproszenia od Pani Premier, dlatego postanowiono skrócić ten fizyczny dystans i zorganizować przemarsz pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
Jeśli zależy Ci na polskiej ochronie zdrowia, cenisz prawdomówność oraz chcesz powiedzieć stanowcze „nie" wyzyskowi pracowników, przyłącz się do Manifestacji Porozumienia Rezydentów OZZL.
- 3 komentarze
- 6621 wyświetleń
-